Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei avastas Viljandimaal kanepikasvatuse (2021-07-14 08:56:39)

Möödunud nädalal pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni mehe, keda kahtlustatakse suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus käitlemises ja kanepi kasvatamises.

Viljandi menetlusgrupi juht Dan-Kristjan Tops märkis, et kohalikud kriminaalpolitseinikud tegid erinevaid uurimistoiminguid, mis viisid nii kanepikasvatuse avastamiseni kui ka kuriteos kahtlustatava tabamiseni.

"Uurimises tuvastasime, et mees pani oma koduõuel püsti kanepikasvatuse lootuses, et küllap ta vahele ei jää. Tegelikkus tõi aga teistmoodi olukorra, kui politsei möödunud nädalal tema kodust ligi 3 kilo tarbimiskõlbulikku kanepit ning lisaks üle 60 kanepitaime konfiskeeris," kirjeldas menetlusjuht. Ta märkis, et antud uurimine jätkub, sest edasises menetluses selgitatakse välja võimalik võrgustik ehk inimesed, kellele narkootilist ainet pakuti.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Triin Tumala sõnul on 33-aastane kuriteos kahtlustatav varem kriminaalkorras karistamata. "Sellele vaatamata on suures koguses narkootilise aine käitlemine tõsine kuritegu ja sellises koguses kanepi kasvatamise eesmärk oli prokuratuuri hinnangul ikkagi selle edasine levitamine. Seetõttu võeti kahtlustatav kohtu loal esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla. Nüüd jätkame tööd edasiste tõendite kogumiseks ja teiste võimalike asjaosaliste tuvastamiseks," ütles Tumala.

"Kui politsei avastab kuskilt keelatud aineid, ei piirdu uurimine kunagi vaid ainete omaniku kinnipidamisega. Kriminaalmenetluses keskendume kõigile võimalikele lülidele alustades võimalikest edasimüüjatest ja lõpetades tarvitajatega," selgitas Tops.Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.