Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Alates 1. juulist saab taotleda vähipüügiluba (2021-06-29 08:26:16)

Neljapäeval, 1. juulil kell 9 algab vähipüügitaotluste vastuvõtt veebiaadressil pilet.ee ning Keskkonnaameti Tartu ja Kuressaare kontoris.

Keskkonnaameti vee-elustiku spetsialisti Kerli Pettai sõnul pole enamikesse maakondadesse 2021. aastal vähipüügilubadele piirarvu seatud. "Erandid on Pangodi järv Tartumaal ja kogu Saaremaa. Nendesse püügipiirkondadesse loa saamiseks tuleb taotlus esitada 1. juulil kohe pärast kella 9 hommikul, sest soovijaid on palju ning kõigile lube paraku ei jagu," ütles Kerli Pettai.

2021. aasta vähipüügilubadest müüakse 98% internetis pilet.ee keskkonnas, ülejäänud 2% Keskkonnaametis. Vähipüügiks on vaja soetada kalastuskaart, mida on kõige mugavam teha veebiaadressil pilet.ee. Esmataotlejal on vaja luua kõigepealt kasutajakonto ning autentida end ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga vahendusel. Seejärel saab esitada taotluse.

Keskkonnaametis saab kohapeal esitada taotlusi Tartu ja Kuressaare kontoris neljapäeva, 1. juuli hommikul kella 9-10. Muul ajal ning teistes kontorites (v.a Palmse, Tooma, Penijõe, Viidumäe ja Otepää kontoris, samuti Keskkonnaameti peakontoris) saab taotluse jätta kontori postkasti. Taotluse võib saata ka postiga või e-postiga info@keskkonnaamet.ee.

Alates 2021. aastast saab kalastuskaardi soetada kindlaks kuupäevaks. Kalastuskaardi soetamisel tuleb valida soovitud veekogu ja kuupäev, misjärel tekib taotlejal kohe õigus püügile asetada kuni viis vähipüügivahendit. Ühe vähipüügiloa hind on 15 eurot. 2021. aastast on lubatud igal vähipüüdjal ühes ööpäevas püüda kuni 75 jõevähki. Üks isik saab sama maakonna piires osta vähipüügiloa kuni kolmeks ööpäevaks, Saaremaal ja Pangodi järvel kuni üheks ööpäevaks.

Jõevähi püük on lubatud 1. augustist kuni 31. augustini. Kalastuskaarti ei saa osta isikud, kellel on varasemast kalastuskaardi kohta kohustuslik püügiaruanne esitamata.

Loe vähipüügist lähemalt Keskkonnaameti kodulehelt. Sellelt lehelt leiab ka nimekirja veekogudest, kus vähipüük on keelatud.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.