Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Emajõe koostöövõrgustik kutsub osalema jõeretkedel "Avasta Emajõgi" (2021-06-29 08:15:27)


Jõeretk. Foto: Emajõe Lodjaselts

Juulis ja augustis avaneb kõigil huvilistel võimalus avastada Emajõe loodust ja ajalugu. Jõeretkede sari "Avasta Emajõgi" pakub kokku kuue temaatilise jõeretke abil avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele.

Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Tammetsa sõnul sündis jõeretkede matkasari Emajõe koostöövõrgustiku ühistööna. "Võrgustikku kuulub ligi 50 organisatsiooni - kõik Tartumaa omavalitsused, ligi 35 ettevõtet ja mittetulundusühendust ning riiklikud keskkonnahoiuasutused. Üheskoos on võetud südameasjaks Emajõgi nähtavaks muuta ja jõega seotud puhkevõimalusi arendada," rääkis Tammets.

"Retkedel osalejad saavad lähemalt tutvuda viikingite ajalooga lodjakojas ning parvetada või purjetada lodi Jõmmuga Emajõel ja Peipsil. Jõelaev Pegasuse pardal räägib põnevaid lugusid Aleksei Turovski, laevad Signild ja Ahti viivad külalised tutvuma Euroopas ainulaadsete ja omanäoliste Alam-Pedja luhtadega. Sumedate augustiõhtute müstikat saab kogeda tõrvikutega kanuumatkal või siis rahulikul gurmeeõhtusöögiga vulinaretkel," tutvustas Tartumaa Arendusseltsi tegevjuht erinevaid jõeretki. Ta lisas, et kõigi sõitude puhul on tegemist tervikpaketiga, kus pakutakse kohalikku Tartumaa toitu, mis kuulub piletihinna sisse.

Emajõe koostöövõrgustikku kuuluva MTÜ Rebase sadama juhatuse liige Sakari Neuvonen kinnitas, et näeb koostöös suurt potentsiaali. "Emajõe koostöövõrgustik saaks väga palju teha terve Lõuna-Eesti identiteedi kujundamisel. Jõematkade ühine korraldamine on esimene pääsuke ja see näitab, kui palju erinevaid matku saab juba praegu Emajõe avastamiseks ette võtta."

Lisaks piirkonna ja oma teenuste tutvustamisele ning arendamisele on Emajõe koostöövõrgustiku südameasjaks ka jõe ja looduse keskkonnasäästlik kasutamine. Seetõttu järgib jõeretkede sari "Avasta Emajõgi" rohefestivali põhimõtteid: näiteks kogutakse prügi liigiti, pakutakse kohalikku toitu ja tasuta joogivett ning külalisi innustatakse võimalusel kohale tulema ühistranspordi või jalgrattaga.

Lisainfo jõeretkede sarja kohta "Avasta Emajõgi": www.visittartu.com/et/joeretked .

Piletid saadaval Piletilevis.Allikas: Emajõe koostöövõrgustiku pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.