Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet kontrollis maasikate päritolu ja märgistust Tallinnas, Harjumaal ja Rakv (2021-06-28 08:41:21)

25. juunist algasid üle-eestilised kontrollid turgudel ausa konkurentsi tagamiseks. Tallinna turgude ning Harjumaa müügikohtade kontrollid näitasid, et maasikakastidel puudus nõuetekohane märgistus. Nõuetele mittevastavused kõrvaldati kohe. Rakveres kohapeal nõuetele mittevastavusi ei tuvastanud.

"Maasikamüüjad peavad olema valmis esitama järelevalveametnikule müügikohas saatedokumendi ning tagama, et esitatud info vastaks nõuetele ning oleks ka sisuliselt korrektne," räägib Põllumajandus-ja Toiduameti kriisijuht Heidi Käär.

Kääri sõnul kontrolliti maasikareidil saate-, ostu- ja müügidokumente (sh muu päritolu tõendav dokumentatsioon). "Kaup peab olema jälgitav ja päritolu peab olema tõestatav, sh omal maalapil kasvatatavad maasikad," jätkab ta.

Esimesed kontrollid toimusid täna, 25. juunil Tallinnas ja Harjumaal ning Rakveres. Kokku kontrolliti 22 müüjat, sh Tallinnas ja Harjumaal kontrolliti 17 müüjat ning Rakveres viit müüjat.

Tallinnas kontrolliti Keskturu müüjaid, Harjumaal kontrolliti Jüri aleviku maasikamüügikohtades ja Peetri Selveri kaubandushoones. Kokku kontrolliti 17 müüjat.

Põhilised mittevastavused seisnesid selles, et mõningatel juhtudel ei olnud kohapeal edasimüüjatel ette näidata nõuetekohaseid saatedokumente. "Saatedokumentidel peab olema kajastatud ka edasimüüja, vastasel korral ei ole need nõuetekohased ja võimaldavad pettusi," sõnab Käär.

Amet tuvastas muu hulgas ka seda, et Tallinna keskturul osadel kontrollitud toodetel puudus nõuetekohane märgistus, üks müüja ei olnud oma tegevusest PTA-d teavitanud.

Rakveres kontrolliti viite müüjat erinevates müügikohtades, mille käigus nõuetele mittevastavusi ei tuvastatud.

Amet jätkab kontrollide ja tulemuste avalikustamisega ka edaspidi. Hooaja kokkuvõte tehakse septembris.

Lisainfo:

Meelespea kasvatajale

Meelespea tarbijale

Meelespea müüjale

Korduma kippuvad küsimusedAllikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.