Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Mais tehti rekordarv kinnisvaratehinguid (2021-06-22 08:49:36)


Maa-ameti andmetel toimus 2021. aasta mais kinnisvaraturul ligi 6300 ostu-müügitehingut. Tehingute arv püstitas ühes kuus tehtud tehingute rekordi. Tehinguid oli
80 protsenti rohkem kui aasta tagasi mais ja 10 protsenti rohkem kui eelmises kuus.

Mais tehti kinnisvaraturul ligi 2800 ostu-müügitehingut rohkem kui aasta tagasi ja 571 ostu-müügitehingut rohkem kui eelmisel kuul.

Hoonestamata maadega tehti 2021. aasta mais 2271 tehingut, mida on ligi 92 protsenti enam kui aasta tagasi, hoonestatud maadega 1213 tehingut, mida oli ligi 60 protsenti enam ning eluruumina müüdud korteriomanditega tehti 2452 tehingut, mida oli ligi 80 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.

Ühelt poolelt on tegemist madala võrdlusbaasiga, sest aasta tagasi maikuusse ulatusid eriolukord ja piirangud, mistõttu kinnisvaraturg ei olnud taastunud. Samas ei ole põhjus pelgalt madalas võrdlusbaasis, vaid ka asjaolus, et kinnisvaraturul toimubki praegu palju tehinguid. Kui võrrelda ostu-müügitehingute arve koroonapandeemia eelse ajaga, siis praegu tehakse turul eri sektorites ja segmentides rohkem tehinguid.

Tavapäraselt oli kinnisvaraturg aktiivseim Harju maakonnas, kus mais toimus ligikaudu 42 protsenti kõikidest tehingutest. Järgnesid Tartu, Pärnu ja Ida-Viru maakond. Ülejäänud maakondade osatähtsus jäi alla 5 protsendi.

cid:image001.png@01D76683.63A47470

Pealinnas tehti 904 korteritehingut, mis oli ligi 70 protsenti rohkem kui aasta tagasi mais. Seejuures iga viies Tallinna eluruumi tehing oli uue eluruumiga. Tartus tehti 213 ja Pärnus 134 korteritehingut, kummagi linna tehingute koguarv kasvas eelmise aasta maiga võrreldes kaks korda.

Mais maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2286 eurot, mis oli eelmise aasta sama ajaga võrreldes 4 protsenti rohkem. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 1793 eurot, Pärnus 1491 eurot, vastavalt 6 protsenti rohkem ja 2 protsenti vähem kui eelmiste aasta mais.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas
http://www.maaamet.ee/kinnisvara/htraru/

Detailsemate turuülevaadetega saab tutvuda
Maa-ameti kodulehel.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.