Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Harrastuskalapüügi hooaeg on täies hoos: Kontrolli üle oma kalapüügiõiguse olemasolu! (2021-06-21 08:05:03)

Harrastuskalapüügi kõrghooaeg on täies hoos
. Keskkonnaministeeriumile on viimasel ajal teatatud juhtumitest, kus hoolimata kalastuskaardi püügiandmete täitmisest ei ole olnud kalastajatel võimalik uut kaarti osta. Oleme jõudnud järeldusele, et põhjuseks on täitmata või osaliselt täidetud kasutajaprofiil www.pilet.ee lehel.

"Eesti ligi 160 000 kalastajast on paljud juba sel aastal kalavetel käinud," ütles Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Herki Tuus. Kuna puhkuste lähenedes on kalavetele oodata veelgi rohkem kalamehi ja tihti ostetakse püügiõigus nutiseadmega kohapeal, siis selleks et õng või võrk pihus kalastuskaarti ostes halbu üllatusi ei tuleks, paneb Tuus hobikalastajatele südamele eelnevalt kontrollida oma isikuandmed www.pilet.ee keskkonnas.

Vajalikeks isikuandmeteks on e-posti aadress ja mobiiltelefoni number ja vajame neid andmeid selleks, et saaksime kalastajatele anda infot kalastuskaardi kehtivusest, samuti vajadusel kontakteerumiseks.

Keskkonnaministeerium kutsub üles kõiki kalastajaid enda isikuandmeid www.pilet.ee leheküljel üle vaatama ja uuendama. Kasutajaprofiilis tehtud uuendused on vaja kindlasti salvestada.

Harrastuskalapüügiks on tänavu soetatud juba üle 65 000 harrastuskalapüügiõiguse. Siin ei kajastu lapsed, pensionärid ja puuetega isikud, kellele harrastuspüügiõigus on tasuta.

Ehkki lube on soetatud usinasti, on endiselt ka neid kalastajaid, kes lähevad püügile ilma vajaliku loata. Keskkonnaameti järelevalve statistika järgi kalastab umbes iga kümnes kalamees ilma püügiloata. "Eestis on harrastuskalapüügi lubade soetamine tehtud väga lihtsaks, seda saab teha nii mobiiliga kui ka internetist ning hinnad on võrreldes muu maailmaga Eestis suhteliselt soodsad. Loata püüdjate suhtes alustab Keskkonnaamet reeglina väärteomenetluse," ütles Keskkonnaameti eluslooduse ja kalanduse järelevalve arendusosakonna peainspektor Aare Pai.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.