Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet: Eesti piimatoodete eksport Vietnamisse sai rohelise tule (2021-06-18 06:10:27)

Vietnami pädev asutus (DAH - Department of Animal Health) kinnitas kõikide Eesti piimatoodete lubamist Vietnami turule, mis rahuldab Eesti piimakäitlemisettevõtete huvi eksportida nimetatud riiki peale piimapulbri ka juustu, võid, koort ning kõrgkuumutatud (UHT) piimatooteid.

"Aastaid väldanud läbirääkimiste tulemusena saime Vietnami pädevalt asutuselt loa hakata eksportima sinna piimatooteid," sõnas Põllumajandus- ja Toiduameti strateegilise planeerimise ja analüüsi osakonna nõunik Marko Breivel, lisades, et läbirääkimised Aasia pädevate asutustega on kohati rasked nii logistilistel kui ka kultuurilistel põhjustel ning sellegipärast, et Eestil ei ole Vietnamis saatkonda.

Läbirääkimised piimatoodete ekspordiloa saamiseks algasid 2014. aastal ning päädisid 2016. aastal kooskõlastatud sertifikaadivormiga, millega sai esialgu Vietnamisse eksportida piimapulbrit.

Kuna Eesti piimakäitlemisettevõtetel tekkis huvi sellesse riiki eksportida ka teisi tootegruppe (sh juustu, võid, koort, kõrgkuumutatud (UHT) tooteid), taasalustas endine Põllumajandus- ja Toiduameti eelkäija Veterinaar- ja Toiduamet läbirääkimisi Vietnami ametnikega ka eespool mainitud toodete lubamiseks Vietnami turule. Läbirääkimiste tulemusena saadi 28.05.2021 kinnitus, et kõik Eesti piimatooted on Vietnami turule lubatud.

Saadetistega peab kaasas olema riikide vahel kooskõlastatud sertifikaat, mis kinnitab toodete vastavust Vietnami nõuetele.

Põllumajandus- ja Toiduameti üheks prioriteediks on uute turgude avamine Eesti ettevõtetele, et tagada Eesti päritolu kõrge kvaliteediga toodete eksport ka välisriikide tarbijatele.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.