Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet kehtestas Tallinna Loomaaiale piirangud (2021-06-11 09:11:04)

Tallinna Loomaaia linnul tuvastati väga nakkava lindude gripi viirus, mistõttu kehtestas amet nakkuse leviku piiramiseks karantiini ja sellega seotud piirangud.

Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul kogu loomaaeda ei sulgeta. "Karatiin kehtestati loomaaia ühele osale, kus hoitakse nakatunuga kokkupuutes olnud veelinde. Loomaaed peab tagama selle, et antud alale puuduks ligipääs kõrvalistel isikutel ning tagama bioturvalisuse meetmed välistamaks taudi edasist levikut. Kehtivad normid võimaldavad kohaldada erisusi piirangute kehtestamisel loomaaedadele ning seetõttu ei tulene leiust laiemaid piiranguid ümbruskonnale ja loomaaias peetavaid linde ei hukata," selgitas Sammel.

Tallinna Loomaaia peadirektor Tiit Maran kinnitab, et loomaaed jääb külastajatele avatuks, kuid kaitsmaks linde on veelindude osa külastajatele suletud. "Peame oluliseks Tallinna Loomaaia lindude ja teiste loomade heaolu ning nende tervist, mistõttu jälgime kõiki bioturvalisuse nõudeid, et lindude gripp ei kanduks edasi. Loodame, et lindude gripp taandub peagi Eestist ja saame kõiki oma linde külastajatele eksponeerida," sõnas Maran.

Teisipäeval (08.08) tuvastati Tallinna Loomaaia jääkosklal lindude gripi viirustüvi H5N8. Amet kontrollis järgmisel päeval loomaaia linde ja pidamistingimusi, mille käigus teistel lindudel haigustunnuseid ei tuvastatud. Kasutatavad bioturvalisuse meetmed olid igati piisavad, et lubatud erisusi rakendada.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduamet; Tallinna Loomaaed, pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.