Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas peatati alates 1. juunist räimepüük (2021-06-02 09:12:31)


Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatati alates 1. juunist Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas kaluri kalapüügiloa alusel Läänemerel toimuv räimepüük. Sama käskkirjaga peatati neis maakondades ka kalapüük kastmõrdadega.

"Aastane lubatud räime kogus Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas on ammendunud, mistõttu tuli peatada nii räimepüük kui ka kastmõrra kasutamine kalapüügivahendina. Räime on võimalik saada veel Liivi lahes, kus Pärnu ja Saare maakonna rannakaluritel on määratud räimekvoodist püüdmata 2200 tonni. Lisaks saavad Harju, Hiiu, Lääne ja Saare maakonna rannakalurid püüda mujal rannikumeres veel kokku 140 tonni räime," sõnas minister Kruuse.

Vabariigi Valitsuse määruse kohaselt on Läänemerel ICESi alarajoonides 28.2, 29 ja 32 kaluri kalapüügiloa alusel aastane lubatud räimepüügi kogus 1461 tonni, millest 1161 tonni täitumisel võib Saare, Hiiu, Lääne ja Harju maakonnas püüda räime 50 tonni iga nimetatud maakonna kohta ning Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnas kokku 100 tonni.

Tänavu on Läänemere eelmainitud alarajoonides püütud vähemalt 1161 tonni räime ning Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas püütud täiendavalt 211 tonni räime. Sellega on nii maakondade ühine kui ka Ida-Viru ja Lääne-Viru lubatud aastane räime kogus neis alarajoonides ammendunud.

Lisaks räimepüügi peatamisele tuleb lõpetada sealsel alal kalapüük kastmõrdadega, kuna kastmõrraga püüdes pole võimalik vältida suures koguses räime sattumist püünistesse.

Räimepüügi piirangu aluseks on Vabariigi Valitsuse määrus nr 89 "Kutselise kalapüügi võimalused ning lubatud aastasaak Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel, Läänemerel ja Liivi lahel kaluri kalapüügiloa alusel ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2021. aastaks", millega kehtestati räime püügi lubatud aastane kogus.

 

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.