Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maitsete aasta 2021 esindab Põhja-Eesti roogade maitset (2021-05-31 08:23:27)


29. mail avati Oandu külastuskeskuses pidulikult Põhja-Eesti maitsete aasta. Avaüritusel andis maaeluminister Urmas Kruuse üle 2021. aasta toidupiirkonnaks valitud Põhja-Eesti piirkonna esindajale üle sümboolse rändkahvli.

“Tänavu anname toidupiirkonna tiitli ehk suure vineerist rändkahvli üle juba kuuendat korda. Valides igal aastal uue toidupiirkonna, saame esile tõsta Eesti erinevate kohtade ja kantide toitu ning suudame anda olulise panuse kohaliku majanduse elavdamiseks just maapiirkondades. Loodame, et Põhja-Eesti kasutab oma võimalust hästi ja selle piirkonna maitsed saavad eestimaalastele veelgi tuttavamaks,” lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

Ministri sõnul on kõik senised toidupiirkonnad olnud täiesti enda nägu. Mõni piirkond on silma paistnud suurte toidusündmustega, mõnes piirkonnas on olnud palju väikeseid tublisid toidutootjaid, mõnel samas tugevad söögipakkujad ja kohvikukultuur. Toidupiirkondadest on tõuke saanud uued traditsioonid ja algatused, nagu näiteks Peipsi toidu tänav või Hiiumaa Vananaistesuvi.
“Täname Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta eestvedajaid, kelle ülesanne oli mullustes erakordsetes oludes maitsete aastat korraldada,” sõnas Urmas Kruuse. “Aasta toidupiirkonnaks saamine pole tiitel ainult üheks aastaks, vaid tunnustus toidukultuuri valdkonnas tehtud töö eest ning samuti võimalus edasiseks arenguks.”
Põhja-Eesti kohaliku toidu märgise kandjaid ühendab tunnuslause “Paepealsed maitsed”. “Usume, et meie pinnasest saab alguse kohaliku toidu ja joogi eripära. Kutsume kõiki üles seda avastama ja ära tundma,” sõnas Põhja-Eesti maitsete aasta esindaja Eha Paas.
Põhja-Eesti maitsete aasta ootab külastajaid põnevatele toidukultuuriüritustele, kooskokkamise õpitubadesse, avatud triiphoonete ja aedade päevale koos lahkete võõrustajate ja huvitavate maitsetega. Vihjeid Põhja-Eesti maitsete kohta pakutakse meie veebilehel
Toidupiirkonna valimise eesmärk on tugevdada piirkondi läbi toidukultuuri. Toidupiirkonna tiitlit on kandnud ja varasematel aastatel oma maitsetega meie toidulaudu on rikastanud Hiiumaa, Peipsimaa, Pärnumaa, Vana-Võromaa ning viimati Haapsalu ja Läänemaa.

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.