Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põlevkivi kaevandamise maht mullu vähenes (2021-05-28 09:06:27)

Maa-ameti andmetel kaevandati Eestis 2020. aastal kadusid arvestamata 9,2 miljonit tonni põlevkivi, kaevandatud kogus vähenes 2019. aastaga võrreldes 24% ja 2018. aastaga võrreldes 42%. Põlevkivi oli jätkuvalt Eesti enimkaevandatud maavara.

Lisaks põlevkivile kaevandati 2020. aastal koguseliselt kõige enam liiva ja kruusa (kokku 7,2 miljonit kuupmeetrit), lubjakivi ja dolokivi (kokku 3,1 miljonit kuupmeetrit) ning turvast (ligi 0,7 miljonit tonni). Väiksemas koguses kaevandati ka savi ja järvemuda.

Ehitusmaavarasid (liiva, kruusa, lubja- ja dolokivi) kaevandati koguseliselt 7% rohkem kui 2019. aastal. Turvast võimaldasid 2020. aasta suve ilmaolud toota 14% vähem kui aasta varem.

Maavarade koondbilanss võtab kokku maardlate ja mäeeraldiste varu seisu aruandeaasta alguses ja lõpus ning varu muutused aasta jooksul. 2020. aasta bilansiga on võimalik tutvuda Maa-ameti geoportaalis.

2020. aasta 31. detsembri seisuga oli keskkonnaregistri maardlate nimistus 945 maardlat. Kehtivaid keskkonnalube maavara kaevandamiseks oli 743.

Maardlate ja mäeeraldiste asukohtadega ning neist viimasel viiel aastal kaevandatud kogustega saab tutvuda Maa-ameti geoportaalis maardlate kaardirakenduses.

Allikas: Maa-ameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.