Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu kesklinna paigaldatakse uue viidasüsteemi prototüübid (2021-05-19 09:46:06)


Rattaringluse infotulp. Foto: Mana Kaasik

Sel nädalal hakatakse paigaldama Tartu uue viidasüsteemi esimest prototüüpi Raekoja platsi ja Küüni tn nurgale. Suve jooksul tuleb kaks prototüüpi ka Rüütli tänava lõppu. Viidasüsteemi loojad viivad seejärel läbi järeluuringu, et süsteemi loetavus ja tehnilised lahendused enne kõigi viitade valmistamist läbi testida.

Jalgsi ning rattaga liikuja vajadusi ja liikumisteid arvestav viidasüsteem "15 minuti Tartu" tugineb 2018. aastal valminud kasutajauuringul ning 2020. aastal valminud disainilahendusel. Viidasüsteemi autorid on Disainistuudio ja Stuudio Stuudio. Viidasüsteemi moodustab paljuliikmeline viidaperekond alates suurest valgustatud linnakaardist kuni tänavanimesiltideni.

Viidasüsteemi disainilahendus on Tartu linnapildis praegu juba kasutusele võetud rattaringluse infotulpadel ja bussipeatustes.

Tartu uue viidasüsteemi visuaalse keele, graafilise disaini, sõnumite, sisutekstide, kaartide ja tootedisaini väljatöötamisel on lähtutud põhimõttest, et kõik viidad, ühistranspordi infokandjad ja rattaringluse tootemid suhestuksid linnaruumiga, oleksid silmatorkavad ja rakendaksid kaasava disaini põhimõtteid.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.