Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu linn ja Terviseamet paluvad linlastel avalikes kohtades reegleid järgida (2021-05-05 08:17:26)

Tartu linn ja Terviseamet kutsuvad hoolimata piirangute leevenemisest linlasi üles ettevaatlikkusele. Kuigi poed ja toidukohtade väliterrassid on alates 3. maist avatud, tuleb viiruse leviku tõkestamiseks vältida suuremaid kogunemisi ja hoida distantsi.
Linnapea Urmas Klaas rõhutas, et koroonaviiruse leviku piiramiseks peame vastutustundlikult käituma ka nüüd, mil piirangud on veidi lõdvenenud ja viiruse levik aeglustunud. "Tartus on koroonaviirusesse nakatumine olnud viimastel nädalatel madalam, kuid selle säilitamiseks tuleb endiselt läbi mõelda oma käigud, avalikes kohtades mitte koguneda ja järgida kehtivaid reegleid ning soovitusi," ütles Klaas.
Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht selgitas, et olukord on endiselt väga habras ja üle Eesti on viiruse leviku risk väga kõrge. "Piirangute leevendamine ei tähenda ohu kadumist. Terviseameti inimesed näevad iga päev juhtumeid, kus nakatumist oleks saanud vältida distantsi hoides, maski kandes ja hoolitsedes oma käte hea hügieeni eest. Ka ettevõtjad saavad kaasa aidata oma klientide harjumuste muutmisele," rääkis Luht, kes rõhutas, et iga inimese vastutustundlik käitumine aitab kaasa sellele, et saaksime suve nautida ning lapsed võiksid sügisel jälle kooli minna.
Eesti on nakatumiste arvult jõudnud alles möödunud detsembri tasemele ning Tartus on viimase seitsme päeva jooksul tuvastatud 86 uut koroonaviiruse juhtumit.
Poes käies peab jälgima 2+2 reeglit ja kandma maski ning ruumide täituvus ei tohi olla üle 25 protsendi. Toitlustusasutuse välialadel võib einestada kuni kella 21-ni ning ala kasutatavus võib olla kuni 50 protsenti.
 
Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.