Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
15. aprillil algas riigimetsas kevadsuvine raierahu (2021-04-16 08:13:05)

Seoses lindude ja loomade pesitsusajaga kuulutatakse riigimetsas 15. aprillil välja traditsiooniline raierahu.

RMK on kevadsuvist raierahu pidanud juba alates 2002. aastast. Raierahu kehtestamisega välditakse eelkõige vanemates metsades elavate lindude ja loomade häirimist sigimisperioodil ning kaitstakse ka kevadisel märjal ajal metsamuldasid.

"Raierahu ajal tehakse riigimetsas metsauuendustöid ja raieid me sel perioodil ei tee. Lisaks metsaistutusele teeme töid, mis on vajalikud teede, sihtide ja kuivenduskraavide korrashoiuks, samuti jätkame pinnaste tahenemisel puidu kokkuvedu juba varem raiutud lankidelt," selgitas Tavo Uuetalu, RMK juhatuse liige.

Tänavu pannakse riigimetsas mulda rekordarv ehk 24 miljonit taime. Uut metsapõlve rajatakse ligikaudu 12 000 hektaril, millest 400 hektarit moodustavad väheväärtuslikud rohumaad ja põõsastikud, kus varem mets ei kasvanud.

Lisaks tehakse kevadist teede hööveldamist 8200 kilomeetril ja jätkatakse metsakaitselisi töid. Kui kuuse-kooreürask ärkab talveunest ja asub lendlema, veetakse metsast välja sinna enne raierahu langetatud ning nüüd üraski poolt asustatud püünispuud, et vältida üraski levikut veel kahjustamata metsa.


Allikas: RMK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.