Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PRIA info: Avanes põldude joonistamise teenus 2021. a pindalatoetuste taotlemiseks (2021-04-12 08:42:30)

Alates 9. aprillist on vana e-PRIA teenuses "Minu põllud" võimalik joonistada põlde 2021. a pindalatoetuste taotluse jaoks. Teenuses "Minu niidud" poollooduslike koosluste (PLK) alade joonistamise avame esimesel võimalusel aprillikuu jooksul ja anname sellest PRIA kodulehe kaudu eraldi teada.

Vana e-PRIA teenuste kasutamiseks tuleb peale e-PRIAsse sisse logimist ülemiselt siniselt menüürealt valida "Vana e-PRIA". Varasemalt teenust kasutanud, aga sel aastal esimest korda teenusesse sisenevatele klientidele, laaditakse alla PRIA poolt kindlakstehtud andmed kliendi põldude kohta. Need võivad olla kohapealses või administratiivses kontrollis, satelliitpiltide või ortofotode alusel kontrollitud põllud. Kui kontrolle pole läbi viidud, siis on kindlakstehtud andmeteks eelmisel aastal taotleja poolt joonistatud põllud. Peale kindlakstehtud andmete laadimist saab joonistada oma põllud, mida soovitakse lisada 2021. a pindalatoetuste taotlusele. Esimest korda teenust kasutavad kliendid saavad kohe peale teenusesse sisenemist hakata oma põlde joonistama.

Juhime põldude joonistamisel tähelepanu sellele, et piirid, maakasutus ja kultuur vastaksid 2021. aasta tegelikule olukorrale ja et nende maade osas oleks olemas kehtiv maakasutusõigus.

Juhul kui võrreldes e-PRIAs näha olevate põllumassiivide piiridega on võetud kasutusse uusi maid ja need on heas põllumajanduslikus seisukorras, siis palume esitada ettepanek põllumassiivide piiride muutmiseks. Selleks tuleb kasutada e-PRIA teenust "Põllumassiivide muudatused" (leitav e-PRIA - Valdused - Põllumassiivide muudatused). Samas teenuses saate anda teada ka maadest, mida te enam ei kasuta või mis pole enam heas põllumajanduslikus korras. Palume kindlasti põldude joonistamisel arvestada, et põldude piirid peavad vastama tegelikele piiridele looduses. Juhime tähelepanu, et joonistamisel aluseks olevad ortofotod on tehtud eelmisel või üle-eelmisel aastal.

Pindalatoetuste taotlust ei saa praegu veel eeltäita. Põlde saab taotlusele lisada ning taotlust esitada alates 2. maist. Juhul kui on võimalik alustada taotluse eeltäitmisega varem kui 2. mail, anname sellest PRIA kodulehe kaudu esimesel võimalusel teada.

Uudis on leitav ka PRIA kodulehel https://www.pria.ee/uudised/avanes-poldude-joonistamise-teenus-2021-pindalatoetuste-taotlemiseks.Allikas: Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.