Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikooli täiendusõppe vastu oli möödunud aastal väga suur huvi (2021-04-08 08:15:52)

2020. aastal kasvas Tartu Ülikooli täiendusõppijate arv aasta varasemaga võrreldes ligi 11% ja ühe üliõpilase kohta oli
peaaegu kolm täiendusõppijat. Haridus- ja Teadusministeeriumi 2019. aasta andmeil on Tartu Ülikool Eesti suurim täiendusõppe pakkuja.

2020. aastal õppis 1216-l Tartu Ülikooli kursusel 40 493 täiendusõppijat, kellest 39 721 osales täiendusõppeprogrammides ja 772 võttis tasemeõppeaineid. Ligi kolmveerand täiendusõppeprogrammides osalejatest õppis täielikult või osaliselt veebipõhistel kursustel ja peaaegu kolmandik omandas teadmisi 21-l vaba juurdepääsuga e-kursusel ehk MOOC-il. Lisaks korraldati 161 sisekoolitust, kus osales 2624 ülikooli töötajat. Statistika kohaselt oli kõige rohkem 27-80-tunniseid koolitusi ja sellise mahuga koolitustel osales ühtlasi kõige enam õppijaid.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk avaldas heameelt, et vaatamata erakordsele aastale, mil suur osa täiendusõppest tuli kiiresti ümber korraldada ning koolitused veebi üle viia, on õppijate arv kasvanud. "See on võimalik tänu ülikoolisisesele ja-välisele heale koostööle ning nii akadeemiliste kui ka tugiüksuste suurele panusele," ütles Valk. Ta tõstis esile, et kasvanud on ühiskonda teenivate kõigile avatud kursuste osakaal -see puudutab nii riigi tellimusel pakutavaid tasuta koolitusi kui ka ülikooli omal algatusel avatud MOOC-e. "On rõõm näha, et õppimishuvi on suur ja ülikooli usaldatakse koolituspakkujana," sõnas Valk.

Ülikool koostab ka iga tellija soovidele ja vajadustele vastavaid täiendusõppeprogramme ning 2020. aastal jätkusid ülikooli koostöösuhted nii avaliku sektori asutuste kui ka eraettevõtjatega. Koolitusi tellisid teiste hulgas Finantsinspektsioon, Riigikantselei, Eesti Töötukassa, Tervise Arengu Instituut, Ravimiamet, Keskkonnaamet ja Riigikohus, mitmed muud ametiasutused, ettevõtted, tervishoiuasutused ning arvukad haridusasutused.

2020. aastal oli ülikoolidel esimest korda võimalus pakkuda riikliku koolitustellimuse raames tasuta täiendusõpet. Projekti "Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine" toel korraldati aasta jooksul kaheksa tasuta kursust väike- ja keskmise suurusega ettevõtete töötajatele.


Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.