Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Laupäevast 27. märtsist keelatakse jääle minek kõigile piiriveekogudele (2021-03-26 08:29:24)

Mustvee kordoni juht Jalmar Ernitsa sõnul näitas piirivalvurite päevane jääluure, et Lämmi- ja Pihkva järvel on jääkate vähem kui päeva jooksul muutunud sedavõrd õhukeseks, et sinna enam ühelgi moel alates homsest, 26. märtsist peale ei lubata. "Kui eile oli jääkate mõnes kohas veel 30 cm, siis tänaseks on jääkatte paksus kahanenud kümnele sentimeetrile ja see enam inimest ei kanna," lisas kordoni juht.

Tema sõnul on ohtlikult õhukeseks on kahanenud ka Peipsi järve jää, mistõttu keelatakse alates laupäevast, 27. märtsist väljumine mistahes moel ka Peipsi järvele ja seda nii Ida kui ka Lõuna prefektuuri teeninduspiirkonnas.

"Tänane hõljukipatrull tuvastas, et Peipsi kaldaaladel on väga paljudes kohtades juba lahtine vesi ning jääsupp, mis inimest ega sõidukeid enam pikalt turvaliselt ei kanna. Kuni laupäevani on veel lubatud jalgsi ja maastikusõidukitega väljumine Peipsi järvele, et kalurid saaksid ära teha veel viimased käigud ning järvest välja noppida sinna paigaldatud võrgud. Kuna aga jääolud on järve piires väga erinevad, kaldaäärtesse on tekkinud praod ja olukord järvel võib muutuda kiiresti, tuleb väljudes kindlasti olla äärmiselt tähelepanelik ja ettevaatlik," rõhutas kordoni juht.

Ühtlasi keeletakse laupäevast jääle minek ka Narva veehoidlale, mis tähendab, et alates 27. märtsist keelatakse jääle minek kõigile piiriveekogudele.

Allikas: PPA pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.