Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rakvere linn pürgib kliimaneutraalseks (2021-03-23 08:45:58)

Keskkonnaministeerium sõlmis Rakvere Linnavalitsusega ühiste kavatsuste deklaratsiooni, et koostöös Eesti keskkonnaseisund paremaks muuta. Deklaratsiooniga võtab Rakvere Linnavalitsus eesmärgi saada üheks esimeseks kliimaneutraalseks omavalitsuseks Eestis.

Ministeerium pakub Rakvere linnavalitsusele tuge eelkõige linna kliima- ja energiakava väljatöötamisel. Keskkonnaminister Tõnis Mölderi sõnul toetab Keskkonnaministeerium hea meelega neid omavalitsusi, kellel on tugev tahe saada rohelisemaks. "Rakvere linn töötab tõsiselt selle nimel, et vähendada kasvuhoonegaase ja planeerida kliimakindlalt. Ega rohepööre Eestis saagi toimuda ilma kohalike omavalitsuste panuseta," märkis Mölder.

Rakvere linnavalitsus on esimene omavalitsus, kellega Keskkonnaministeerium taolise vabatahtliku koostöö algatab. Rakvere abilinnapea Andres Jaadla nendib, et linnadel on suur roll kliimamuutuste leevendamise ja nende mõjuga kohenemise riiklike eesmärkide täitmisel. "Oleme Rakveres panustanud keskkonnasõbralikule linnaruumile ja energiatõhusate lahenduste arendamisele ning hetkel oleme ainuke Eesti linn, kus enamik korteriühistuid on energiat säästvamaks renoveeritud.
Oleme olnud Euroopa linnapeade pakti elluviimisega eeskujuks ning soovime samas vaimus ka jätkata," lausus Jaadla.

2020. aasta novembris jõudis
Rakvere Linnavalitsus konkursi 'Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus' kolme parima hulka. Rakvere paistis konkursil silma eelkõige kui omavalitsus, kes hoolib loodusest ja rohelisest linnakeskkonnast. Linn oli rajanud uuenduslikud sademeveelahendused, esimese avalikus kasutuses liginullenergiahoone ning korraldas mitmekesiseid keskkonnateemalisi üritusi, mis innustasid ka linnarahvast looduskeskkonda hoidma. Keskkonnaministeeriumil kui konkursi korraldajal oli hea meel näha, et kohalikud omavalitsused võtavad vastutuse ning vabatahtlikult kaasavad elanikkonda keskkonnahoidlikuma elukeskkonna loomisse.


Ühtekokku on Keskkonnaministeerium sõlminud 15 vabatahtliku koostöö lepet, enamjaolt erialaliitudega, kuid paaril korral ka ettevõtetega.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.