Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuur avas kogu Eesti elurikkust kajastava loodusportaali (2021-03-18 08:32:59)


Loodusveeb

Alates 17.03.2021 on kõigil võimalus külastada uut portaali

loodusveeb.ee, mis koondab olulist ja huvitavat teavet kogu Eesti elurikkusest. Veebist leiab ka värskeid loodus- ja keskkonnateemalisi uudiseid ning sündmuseid.

Loodusveeb on osa projektist ELME, mida juhib Keskkonnaagentuur ja mis keskendub suures ulatuses ökosüsteemiteenustele. Portaali teemade ring on aga väga lai ja see on mõeldud kõikidele Eesti elanikele, kes huvituvad keskkonnast ja elurikkusest. Sealt leiab ka õppetööks sobilikku materjali. Veebi täiendatakse igapäevaselt.

Loodusveebi teemad on jagatud kümneks suureks plokiks: ökoloogiline mitmekesisus, liigiline mitmekesisus, geneetiline mitmekesisus, looduskaitse, maastiku ja maapõue väärtused, looduskasutus, keskkonnaharidus, looduses liikumine, elurikkus ja teised eluvaldkonnad ning nõuanded ja vabatahtlik kaasalöömine.

Looduveebi projektijuhi, Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialisti Kaisa Viira sõnul on uue portaali eesmärk vähendada erinevate elurikkust käsitlevate andme- ja infoallikate killustatust. Lisaks pakub veebileht inimestele selgitusi elurikkuse ja selle kaitse vajalikkusest ning loob seoseid, kuidas on elurikkus seotud teiste valdkondadega.

Portaali üheks eripäraks ongi kõikide teemade juures elurikkuse aspekti rõhutamine. "Näiteks sõna "loodusturism" on kuulnud peaaegu igaüks, aga Loodusveebist leiab lisaks teavet, kuidas turism elurikkust mõjutab, milline on elurikkust säästev turism, kas loodusturism on alati loodussõbralik või kuidas mõjutavad spordiüritused elurikkust," selgitab Viira uue veebilehe eripärasid.

Üheks huvitavaks teemaks veebis on tulevikus kindlasti harrastusteaduse projektide lehekülg, mis annab vabatahtlikele loodusuurijatele teada, millistes ettevõtmistes parasjagu nende abi oodatakse, olgu selleks siis erinevad riiklikud vabatahtlike seired või teadlaste üleskutsed.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhataja Timo Kark usub, et Loodusveebi suurim väärtus on see, et oluline osa elurikkusega seotud informatsiooni on koondatud ühele lehele, mida pidevalt uuendatakse ja täiendatakse.

"Uuest veebist saavad inimesed kõige värskema ja põhjalikuma info elurikkuse kohta, mis siiani on olnud puudulik ja laiali erinevate asutuste kodulehtedel. Informatsioon on tehtud inimestele kättesaadavamaks ja tänu sellele leiab see ka laialdasemat kasutamist," kinnitab Kark.

Loodusveebi leiab leheküljelt loodusveeb.ee. Portaali haldab Keskkonnaagentuur, kuid erinevaid artikleid ja uudiseid ajakohastavad samuti Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti, Eesti Loodusmuuseumi, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning teised ministeeriumi haldusala töötajad. Lisaks on võimalik erinevate teemade haldamisekssõlmida lepinguid väliste organisatsioonidega. Sellised lepingud on hetkel sõlmitud SEI Tallinnaga ja Eesti Looduseuurijate Seltsiga.

Portaal aitab veel täita erinevate rahvusvaheliste lepete ja riigisiseste strateegiate/arengukavade (riigi eelarvestrateegia 2018-2021, looduskaitse arengukava) keskkonnateadlikkuse tõstmisega seotud eesmärke.

Loodusveeb valmis Keskkonnaagentuuri projektis ELME "Elurikkuse sotsiaal-majanduslikult ja kliimamuutustega seostatud keskkonnaseisundi hindamiseks, prognoosiks ja andmete kättesaadavuse tagamiseks vajalikud töövahendid". Seda viiakse ellu Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi, Eesti riigi ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.

Loodusveebi arendamine algas 2017. aastal.

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.