Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politseinikud aitasid Pärnumaal kaldale jääle lõksu jäänud kalamehed (2021-03-05 06:38:38)


Teisipäeval, 2. märtsil jäid Pärnumaal jääle lõksu 17 kalurit, kelle Pärnu merepäästeüksus, PPA lennusalga kopter ning Tõstamaa komando päästjad.

2. märtsi pärastlõunal kella 14 ajal sai politsei teate, et Pärnu lahel Valgerannas hakkas jää liikuma ning jääle läinud kalurid ei pääse enam kaldale. Mõni hetk hiljem tuli sarnane teade ka Lindi külast.

Pärnu politseijaoskonna piirivalve välijuhi Janek Pinta sõnul reageerisid väljakutsetele Pärnu merepäästeüksus, päästeameti Tõstamaa komando ning PPA lennusalga kopter.

Valgerannas toodi esmalt kaldale 12 inimest. Patrull ja olukorda õhust jälgiv lennusalga kopter leidsid jäält veel neli kalurit. Kopter lasi alla pinnaltpäästja, et juhatada inimesi õigesse suunda. Lindi külas toodi koos kohaliku paadijuhiga turvaliselt kaldale üks inimene.

Kokku aidati kaldale 17 kalurit. Ala kontrolliti üle kopteriga, veendumaks, et keegi enam ohus ei ole.

"Pärnu laht on populaarne kalastuskoht nii kohalikele kui ka kaugemalt tulijatele. Päikesepaisteline ilm meelitab tihti kalastajad hommikul jääle, kus kiputakse unustama, et kevadise soojaga muutub jää ohtlikuks," rääkis Pinta.

Enne jääle minekut soovitab Janek alati ennast kohalike oludega kurssi viia - uurida, kust võiks jääle minna ja kuidas jää kannab. Alati tuleks kaasa võtta laetud telefon, olla ümbruse suhtes tähelepanelik ning ohu korral helistada 112.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.