Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikool ootab huvilisi virtuaalsele lahtiste uste päevale (2021-02-23 08:30:05)


Esmakursuslaste aruteluring 2020. aastal toimunud lahtiste uste päeval. Foto: Andres Tennus

Juba sellel reedel, 26. veebruaril toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päev. Tartu Ülikool on tulevasi üliõpilaskandidaate kutsunud ülikooliga tutvuma igal aastal, kuid tänavu saab seda esimest korda teha mugavalt veebis.

"Lahtiste uste päeval saavad noored tutvuda ülikooli ja erialadega infotundides ja töötubades, kuulata konverentsil tudengite ja vilistlaste kogemusi ning suhelda virtuaalsel messialal üliõpilaste ja huvipakkuvate erialade esindajatega," sõnas lahtiste uste päeva projektijuht Marleen Otsus. "Pika ja sisuka päeva jooksul saavad noored kindlasti juurde kindlustunnet, et teha teadlik erialavalik," lisas ta.

Päeva esimese poole täidab tulevase üliõpilase veebikonverents, mida juhatab Tartu Ülikooli ajakirjanduse üliõpilane Susanne Rosenberg. Tulevasi kandideerijaid tervitab rektor Toomas Asser. Vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma annab nõu, kuidas valmistuda ülikooli kandideerimiseks. Lisaks viivad Tartu Ülikooli ajakirjandustudengid osalejaid veebi teel põnevatesse paikadesse -näiteks tutvustavad nad, milline on elu ühiselamus või mida teha üliõpilasena oma vaba ajaga.

Esimeses tudengite aruteluringis astuvad üles üliõpilased, kes jagavad praktilisi nippe ja väärtuslikke nõuandeid nii eriala valimise, sisseastumise, õppimise kui ka põneva tudengielu kohta. Teises aruteluringis tutvustavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Pärnu kolledži, Narva kolledži ja õigusteaduskonna Tallinna osakonna üliõpilased tudengielu ja õppimist nendes linnades.

Vilistlaste aruteluringis räägitakse ülikooliõpingute rollist erialases edus ning jagatakse nõuandeid, kuidas teha teadlik erialavalik. Kõnelevad ettevõtte Skeleton Technologies tehnoloogia arenduse projektijuht Ann Laheäär, Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte teadur Miina Norvik, Võru Kesklinna Kooli majandusõpetuse, ühiskonnaõpetuse ja inglise keele õpetaja Triinu Kärbla ning"Liikuma kutsuva kooli" võrgustiku juht Maarja Kalma.

Töötubades saab proovida erialade sobivust ning õppekavade infotundides kuulata ja küsida huvipakkuvate õppekavade sisu ja sisseastumise kohta. Töötubadesse ja infotundidesse on võimalik registreeruda ülikooli veebilehel 25. veebruarini.

Konverentsikeskkonnas on avatud ka virtuaalne messiala, kus saab põhjalikult uurida Tartu Ülikooli õppekavade ja õppimisvõimaluste kohta. Konverentsile ja messialale tuleb registreeruda ning siseneda veebilehel worksup.com/lahtiseduksed.

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga veebilehel ut.ee/lahtised-uksed ja jälgi üritust ka Facebookis.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.