Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Avatud talude päev toimub tänavu 25. juulil (2021-02-18 08:46:24)

Seitsmes üle-eestiline avatud talude päev toimub sel aastal pühapäeval, 25. juulil, kuid sarnaselt varasemale võtavad osa talusid külalisi vastu terve nädalavahetuse.

"Avatud talude päevast on viimase kuue aastaga kujunenud Eestimaa suve lahutamatu osa - sündmus, mida ootavad nii maaettevõtjad ja talupidajad kui ka tuhanded külastushuvilised. Tänavugi on juulikuu neljandal nädalavahetusel võimalik sõita perega uudistama siinseid maapiirkondi, vaadata, kus ja kuidas kasvab Eesti toit ning mille kõigega ettevõtlikud inimesed maal tegelevad," lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

Ministri sõnul tuleb kindlasti sellelgi aastal arvestada avatud talude päeva korraldamisel koroonaviiruse levikust tingitud piirangutega. Samas mullune kogemus näitas, et viiruse levik oli suvekuudel pidurdunud ning talude ja nende külastajate tegevus- ja liikumisvabadus oli sarnane tavapärasele, mida kinnitas ka rekordiline külastajate arv.

"Avatud talude päev on väga paljudele maaettevõtetele andnud esimese kogemuse võtta vastu külastajaid, et näidata, millega nad maal tegelevad. See sündmus on saanud nii populaarseks ja oodatuks, sest lõviosa sellel päeval kogetust on ehe ja päris ning pakub vaheldust tavapärastele vaatamisväärustele ja meelelahutustele. Lisaks on see päev hariv ja inspireeriv, rohkelt rõõmu ja naudingut pakkuv," ütles Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna juhataja Reve Lambur.

Avatud talude päev pakub lisaks talude külastamisele ja igapäevase taluelu tundmaõppimisele hea võimaluse luua kontakti kohalike väiketootjatega, teha tehinguid taimemüüjatega, uudistada põllumajandusmasinaid ja loomi ning vajadusel saada vajalikke näpunäiteid esimeste katsetuste tegemiseks põllumajanduse või aianduse vallas. Igal talul on oma programm, millega näidatakse oma talu eripärasid.

Avatud talude põhipäev on pühapäev, 25. juuli, mil on avatud kõik osalevad talud. Taludel on võimalus olla avatud ka laupäeval, millest ürituse infomaterjalides edaspidi täpsemalt teada antakse. Näiteks eelmisel aastal olid ligemale kolmveerand taludest avatud lisaks pühapäevale ka laupäeval.

Avatud talude päevale registreerumine taludele, maaettevõtetele ja põllumajandustootmistele toimub sel aastal aprillis ning peagi anname selle kohta ka lisainfot. Sarnaselt eelmisele aastale ning erinevalt varasematest aastatest me füüsilisi infopäevi ei korralda. Selle asemel toimuvad märtsi alguses mõned veebipõhised infoseminarid kõigile huvilistele.

2020. aastal oli üle Eesti avatud 281 talu, kuhu tehti nädalavahetusel kokku üle 213 000 külastuse. Tegu oli kuuel järjestikusel aastal toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014-2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.