Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Reedel toimuval demopäeval saab tutvuda Tartu velorendi kastiratastega (2021-02-16 08:12:40)
 
Reedel, 19. veebruaril toimub Küüni tänaval Tartu velorendi kastirataste tutvustusüritus, kus saab rattaid uudistada ja nendega proovisõitu teha.

Demopäeval tutvustatakse kolme erinevat elektrilist kastiratast, millest üks on mõeldud kaubaveoks ja kaks sobivad ka inimeste transportimiseks. Kohapeal on olemas linnatranspordi tehnikud, kes saavad huvilistele nõu anda.

Velorendi kastirattad on linnatänavatel vuranud juba jaanuari keskpaigast. Projektijuht Jaanus Tamm ütles, et rentijate seas on kõige populaarsemaks osutunud kolmerattaline Bakfiets Trike ratas. "Selle ratta broneeringud ulatuvad aprillikuusse ning veebruaris ja märtsis on ratas juba hõivatud," selgitas Tamm.

Populaarsuselt teine on kaherattaline Urban Arrow Family jalgratas, mille broneeringud ulatuvad samuti aprillikuusse. Kõige tagasihoidlikum on linlaste huvi olnud kolmerattalise kaubaratta vastu.

"Julgeme öelda, et linlaste huvi kastirataste vastu on olnud suur ja positiivne. Peamiselt soovitakse kastirattaid rentida just väiksemate pereliikmete transportimiseks," rääkis Tamm, mis eesmärgil kastirattaid seni laenutatud on.

Velorendi kastirattaid saab laenutada nädalaks ja nende kasutustasu on 25 eurot. Kastirataste kohta saab lähemalt lugeda linna kodulehelt www.tartu.ee/velorent.

Kastirataste tutvustusüritus toimub 19. veebruaril kell 16-18 Küüni tänava R-kioski vahetus läheduses. Üritus on kõigile tasuta.

Tartu velorent on erinevate jalgrataste laenutus, mis tutvustab ja pakub nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele keskkonnasõbralikke liikumis- ja logistikavõimalusi. Rattad on pärit Hollandist, kus kastirataste kasutamisel on pikaajalised traditsioonid.

Tartu velorenti haldab Tartu Linnatransport. Projekt on kutsutud ellu projekti CyclUrban+ raames Euroopa Kliimaprogrammi toel.
 
Allikas: Tartu uudised
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.