Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministri nõunikuna asub tööle metsandusteadlane Marek Metslaid (2021-02-04 08:08:30)

Marek Metslaid

Alates 3. maist 2021. a. nõustab keskkonnaminister Tõnis Möldrit tunnustatud metsandusteadlane, Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi direktor Marek Metslaid.

"Olen saanud kinnitust oma esialgsele arvamusele, et metsandus on hetkel Keskkonnaministeeriumis prioriteetne valdkond, kus emotsioone palju," tõdes keskkonnaminister Tõnis Mölder. "Selleks, et näha tervikut ja lähtuda oma otsustes teaduspõhisest analüüsist, palusin oma meeskonda Eesti ühe parima metsanduseksperdi Marek Metslaidi. Tema peamisteks ülesanneteks on anda nõu metsanduse järgmise kümnendi arengukava ja riigimetsa majandamise küsimustes."

Marek Metslaid kinnitas, et peab oluliseks teaduse kompetentsi kaasamist poliitiliste otsuste langetamiseks ja otsustas seetõttu Tõnis Möldri ettepaneku vastu võtta. "Mets on Eesti kultuuris alati olulisel kohal olnud, samas on mets pidevas muutumises. Selleks, et metsanduse otsused tugineksid parimatele teadmistele, on hea kui teadlased on nende langetamise juures," ütles tänasest osalise koormusega tööd alustanud ministri nõunik. "Soovin olla ühendav lüli ülikoolide metsanduse teadmiste ja ministri vahel."

Marek Metslaid on metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetooli doktorikraadiga metsaökoloogia vanemteadur. Ta juhib õppetoolis metsabioloogia töörühma. Marek Metslaidi teadustegevusest saab ülevaate siit.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.