Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kaitsepolitsei ja Europoli nimelt levib petukiri (2020-11-20 08:35:38)
 

Petukiri.


Sel nädalal teatati veebikonstaablile, et Eesti elanik sai Europoli nimelt kirja, kus teatatakse suurest pärandusest ning väidetakse, et raha kätte saamiseks on vaja tasuda 500 eurot maksu.

Eesti inimesele nimeliselt saadetud kirjas teatatakse, et ta on pärinud Lääne-Aafrikas Togo riigis kolm miljonit dollarit ning raha on saadetud tema pangakontole, kuid Europol ja kaitsepolitsei pidasid ülekande kinni. Raha kättesaamiseks on vaja tasuda 500 eurot maksu, et saada sertifikaat, mis tõendab raha puhast päritolu. Sellisele nõudele võib eelneda kiri, kus pärandusest ja selle kinnipidamise ohust teatatakse. Tegemist on kelmusega ning kindlasti ei tohi kuskile raha kanda.

Veebikonstaabel Andero Sepp selgitab, et sarnaseid petuskeeme on varasemalt korduvalt kasutatud, kus hüve kättesaamiseks, olgu see pärandus, lotovõit või saadetis, nõutakse erinevate tolli- või kindlustusmaksete tasumist. "Usaldusväärsuse tõstmiseks esinevad kelmid tuntud ja usaldusväärsete organisatsioonide nimelt. Näiteks hakkasid suvel levima petukõned pankade nimelt ning ka riigiasutuste nimelt on kelmid end varasemalt tutvustanud. Praegusel juhul on kiri saadetud Europoli nimelt ning selles hoiatatakse, et kui inimene raha päritolu tõendamiseks maksu ei tasu, võidakse ta kutsuda kaitsepolitseisse ülekuulamisele," räägib veebikonstaabel.

Praegu on politseini jõudnud info ühelt kirja saanult, kes kahju ei kannatanud. On tõenäoline, et sarnaseid kirju on saadetud rohkem.

Andero Sepp ütleb, et sellise sisuga kirja saades tuleks sellest politseile teada anda ning mitte teha ühtegi makset. "Üldjuhul kaasneb pärast esimese makse tegemist nõue veel mõne makse tasumiseks. Selliselt võib inimene jääda ilma tuhandetest eurodest ja lootus suur pärandus kätte saada ei realiseerugi," ütles Sepp.

Soovitused taolise kirja saamisel:

- Mõtle, kas taolise päranduse saamine on üldse tõenäoline.

- Kontrolli mis e-posti aadressilt tuli.

- Võta kirja päritolu kontrollimiseks vajadusel ühendust organisatsiooni või ettevõttega, kes väidetavalt kirja saatis. Kontaktid otsi ametlikult kodulehelt, ära helista kirjas sisalduval numbril.

- Vaata kirja sisu - kirjavead ja veidralt sõnastatud laused on üks märk sellest, et tegemist on pettusega.

- Anna kirja saamisest teada veebikonstaablile ning seejärel kustuta see.Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.