Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu raekoja platsil algas Valgusküla ehitus (2020-11-20 08:28:15)


Tartu raekoja platsile saabusid klaaspaviljonid ja algas esimeseks advendipühapäevaks valmiva Valgusküla ehitus.

Raekoja platsile kerkivad valgusmajakesed ja valmiv uisuväljak loovad Tartu kesklinna hubase jõulumeelolu ning võimaldavad koolilastel talvise koolivaheaja lõpuni hajutatult aega viita ja värskes õhus viibida.

Valgusküla 18 majakest seavad end platsile sisse eelmisest talvest tuttava paigutuse järgi. Kui uisuväljaku külmutusmehhanismi mahutav peegelmaja välja arvata, jätavad need platsi ülemise osa tervenisti valmivale liuväljale. Kahes paviljonis Küüni-Rüütli tänava lõigul seavad end sisse uisuväljaku kohvik ja uisulaenutus.

Tavapäraselt uueneb igal aastal ka Valgusküla sisu. Nii ka tänavu. Oma panuse Tartu pühadeaja helgemaks ja muinasjutulisemaks muutmisesse ja majakeste sisustamisse annavad Eesti Rahva Muuseum ja Vanemuise teater.

Võlumetsa paviljoni visuaalse kontseptsiooni autor on kunstnik Riina Degtjarenko ning ühte majja seavad interaktiivse valgusinstallatsiooni sisse Tartu Kunstikooli kolmanda kursuse dekoraatorid.

Kirjanduslikeks etteasteteks saavad ühe klaaspaviljoni enda käsutusse seekord kirjanikud ja luuletajad. UNESCO kirjanduslinn Tartu 5. aastapäeva tähistav ettevõtmine toob raeplatsile oma loomingut esitama üle paarikümne inimese, kellele seatakse sinna sisse nn kirjaniku kodu. Kui kõik plaanid sujuvad, siis on Tartusse detsembrikuul kirjanduslikke külalisi oodata üle Eesti.

Valguskülasse naasevad kohvi- ja vahvlimüüjad, varjuteatripaviljon, saanisõidud ja ponid, supermunejatest äärmiselt sotsiaalne kanapere, Tartu Jõulinnas klassikaks muutunud põhumaja, tulepajad ning kiiged ja puidust loomakarussellid.

Kuusk saabub raekoja platsile teisipäeval, 24. novembril ja lööb tuledes särama esimesel advendipühapäeval, mil avatakse linnarahvale ka liuväli.

Seoses koroonaviiruse levikuga jääb suur osa ettevalmistatud jõuluprogrammist ära, sh nii mõnedki traditsioonilised raeplatsi üritused. Sel aastal oodatakse tartlasi ja külalisi raekoja platsile hajutatult aega veetma, laululapsi kuulama, aastalõpu lähenedes tinaõnne valama, värskest õhust ja jõuluajast rõõmu tundma.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.