Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Piimafoorum: Eesti piimatootmise laiendamisel on potentsiaali ka rohepöördes (2020-11-11 08:27:54)


Täna, 11. novembril Rakveres toimuval Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja Piimafoorumil arutatakse Eesti piimatootmise arenguvõimaluste üle kavandatava rohepöörde kontekstis. Foorumil räägitakse biomajanduse võimalustest, kvaliteedikavade rakendamisest piimandussektoris, tarbimis- ja turustamissuundumustest ning tehnoloogilistest arengutest.

"Piima tootmine on juba praegu Eesti põllumajanduse olulisemaid ekspordile suunatud tegevusharusid, kuid meie looduslikke tingimusi arvestades on piimandussektoril potentsiaali tootmise suurendamiseks nii kodu- kui eksporditurgusid silmas pidades. Samas peab edasine piimatootmise laienemine toimuma jätkusuutlikult, võttes arvesse keskkonnahoidu, loomade heaolu, piimatoodete kvaliteeti ja toiduohutust," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja piimatoimkonna esinaine Pillerin Puskar.

"Oleme Eesti piimasektori lähema kümne aasta perspektiivi silmas pidades eesmärgiks seadnud Eesti piimatootmise väärtusahelas lisandväärtuse suurendamise ligi kolmandiku võrra. Olulisteks märksõnadeks on keskkonnahoid, koostöö, kõrgem lisandväärtus, toodete mitmekesine valik ja tarbijate ootustele vastamine," jätkas toimkonna juht.

Foorumil esinevad nii Eesti kui rahvusvaheliselt tunnustatud piimanduseksperdid. Ülemaailmse piimandusalase tegevuse nõustamisorganisatsiooni GIRA juht Christophe Lafougère räägib foorumil, kuidas üldine majanduskeskkond suhestub ringmajandusega. Euroopa Piimaliidu peasekretär Alexander Anton tutvustab Euroopa piimanduse tulevikku ja piimatoodete taimsete analoogtoodete tarbimistrende.

Piimatootjad soovivad toota toiduaineid, mis vastaksid nii meie tarbija ootustele kui eksporditurgude nõuetele. Nii kodu- kui välisturge silmas pidades keskendutakse foorumil kvaliteedikavade väljatöötamise vajalikkusele. Samas tuleb piima tootmisel ja töötlemisel tagada ka keskkonna säästlikkus, jätkusuutlikkus ja konkurentsivõime.

"Globaalsed väljakutsed - nagu kliimamuutused ja koroonapandeemia - mõjutavad meid kõiki, ka põllumajandust. Kõikide piimasektori osaliste koostöö ja panustamine on olulised. Peame kaasas käima muutustega ja leidma võimalused, kuidas senised tootmis- ja töötlemisstrateegiad ümber korraldada ning efektiivsust tõsta," rõhutas Pillerin Puskar.

Rakveres Aqua SPA konverentsikeskuses saavad täna kokku Eesti piimakarjakasvatajad, piimatöötlejad, kaupmehed, teadlased ja ametnikud. Foorumi moderaator on Eesti Maaülikooli õppejõud ja teadlane Marko Kass.

Foorumi kava leiab koja kodulehelt: https://epkk.ee/21-04-2020-piimafoorum-2020/.

Foorumit on võimalik jälgida veebis https://play.saundland.ee/piimafoorum.

Konverents toimub MAK 2014-2020 meetme "Teadmussiirde pikaajaline programm loomakasvatuse tegevusvaldkonna II raames; Rahastamisallikas: riigieelarve, Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.