Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu linnas rajatakse Raekoja platsile uisuväljak (2020-11-10 09:56:33)


Tartu linn rajab Raekoja platsile suudlevate tudengite purskkaevu ümber ligi 1000 ruutmeetri suuruse uisuväljaku, mille ehitustööd algavad raeplatsil nädala teises pooles. Uisuväljak, mis jääb avatuks veebruari teise pooleni, valmib koos Valguskülaga advendiaja alguseks.

Mitmeid aastaid teostamisvõimalusi otsinud ettevõtmine - uisuväljak ajaloolises linnasüdames - saab teoks tänu erasektorile. OÜ Giga Investeeringud poolt linnale tasuta kasutusse antav jää tootmise ja hooldamise mehhanism on valmistatud suure kogemusega Soome ettevõtte poolt. Väljaku rajamisega alustab soomlastest ja eestlastest koosnev meeskond selle nädala teises pooles ja paigaldatavat mehhanismi võib võrrelda suure külmkapiga.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul tehakse unistused tihti teoks koostöös. "Ka selle unistuse täitumise taga on ettevõte, kelle teod on varemgi kodulinnast hoolimist kinnitanud. See on ilus kingitus tartlastele ja linna külalistele ajal, mil värskes õhus viibimine on eriti soositud," lisas Klaas.

Kogu tehnilist lahendust ja uut valgustehnikat on aastaid võimalik kasutada ka mujal linnaruumis. Raekoja platsile on uisuväljak Tartu jõululinna osana planeeritud esialgu kolmeks talveks.

Uisuväljaku kasutamine on tasuta ning väljaku vahetus läheduses asuvast paviljonist saavad nii suured kui ka väikesed huvilised uiske rentida. Äripäeviti on pärastlõunani eelisjärjekorras väljakust rõõmu tundma oodatud koolilapsed.

Advendiaja alguseks naaseb raeplatsile ka mõnevõrra uuenenud sisuga klaaspaviljonidest koosnev Valgusküla, mis võimaldab talvise koolivaheaja lõpuni mõnusalt, hajutatult ning ülekorraldamata moel aega viita, värskes õhus viibida ja ringi luusida. Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, supermunejatest kanapere, Jõululinn Tartu klassikaks muutunud põhumaja ja mitmed uue sisuga klaasmajakesed ja atraktsioonid, mille loomisesse panustavad teiste seas nii Vanemuise teater kui ka Eesti Rahva Muuseum.

Seoses koroonaviiruse levikuga ei toimu sellel aastal Raekoja platsil tavapärasel moel mitmeid armastatud üritusi, sh advendiküünalde ühiseid süütamisi.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.