Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Noored loomaarstid pälvisid tunnustuse (2020-11-09 08:24:02)

6. novembril anti üle Noore loomaarsti/loomakasvataja stipendium ja preemia, mis on ellu kutsutud produktiivloomadele pühendunud noorte loomaarstide enesetäiendamiseks ja tulevikulootuste õpingute ergutamiseks.

500-eurose stipendiumi pälvis Eesti Maaülikooli loomakasvatuse eriala üliõpilane Anette Matto, kes on juba varasest noorusest näinud oma tulevikuna piimaveise karja arendamist ning võtnud selle ka tulevases karjääris südameasjaks. Stipendiumikomisjoni hindab noore tulevikutalendi sihikindlust ja pühendumist töömahukale valdkonnale.

Noore loomaarsti/loomakasvataja preemia (1200 eurot) laureaadiks osutus praktiseeriv noor loomaarst ning ühtlasi loomakasvataja Anni Viljaste-Seera. Noore praktiku esitas preemiale Eesti Lamba- ja kitsekasvatajate liit, kelle sõnul on Anni Viljaste-Seera olnud töötanud suurtes Eesti lüpsifarmides ja olnud seal tegev just neil aegadel kui on toimunud suured muutused nagu uute lüpsisüsteemide ehitamine. "Üleminek uutele süsteemidele on alati keeruline ja raske ning sellistel hetkedel on väga vastutusrikas olla loomaarst tuhandetele loomadele, et tagada ülioluline hea karjatervis," sõnas preemiataotluses liidu tegevjuht Vallo Seera.

Noore loomaarsti/ loomakasvataja fond on SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodud allfond, mis on ellu kutsutud toetamaks loomakasvatuse või veterinaarmeditsiini erialal õppiva üliõpilase õpinguid ning lisaks tunnustada ka juba tööd alustanud noore praktiku tegevusi, kelle tegevus on suunatud produktiivloomadele. Fondi on panustanud sadakond ettevõtet ja eraisikut enam kui 8000 euroga, mis tagab stipendiumite ja preemiate jätkumise ka järgmistel aastatel. Fond on annetusteks avatud kõigile, kes soovivad loomakasvatuse või loomaarsti tulevikutalente toetada.Allikas: Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi SA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.