Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lõuna-Eestis on maitsete nädal "Metsast taldrikule" (2020-11-06 08:51:19)

Lõuna-Eestis algab esmakordselt maitsete nädal "Metsast taldrikule", mis ootab 5.-15. novembrini kuues Lõuna-Eesti maakonna toidukohas huvilisi maitseelamustele.

Ligi 60 toidukohta on pannud kokku erimenüüd, milles on vähemalt ühe komponendina kasutatud eestimaist metsasaadust ning mis koosneb suuresti kohalikust toorainest. Nii leiab menüüdest näiteks põdrasammalt, kastaneid, tammetõrusid, ulukiliha, kuusevõrseid, angervaksa ja palju muud metsikut. Erimenüü hind on vahemikus 15 -19 eurot.

Meeldejäävad maitseelamused ootavad külalisi kuues maakonnas: Tartumaal, Jõgevamaal, Põlvamaal, Viljandimaal, Võrumaal ja Valgamaal. Kõikide toitlustajate ja menüüdega saab tutvuda kodulehel www.visitsouthestonia.com/metsasttaldrikule.

"Inimesele ei ole tähtsamat asja kui toit tema enda kodu ümbrusest. Tootjana üritan ma pakkuda seda toitu, mida olen ise kasvatanud, ja ka tarbijana hindan puhast ja eestimaist toorainet. Maitsete nädal "Metsast taldrikule" on põnev seetõttu, et menüüdes on kasutatud ka sellist toorainet, mida tavaliselt valikust ei leia ja mida on keeruline hankida nagu näiteks kivipuravikud või kuuseriisikad," ütles Lõuna-Eesti maitsete nädalal osalev Kivitalu peremees Jüri Makarov.

"Metsast taldrikule" sündmuse eesmärgiks on suurendada toitlustusasutuste külastatavust, toetada piirkonna arenevat toidukultuuri ja toidu väiketootjaid ning tõsta esile kohalikku toorainet.

"Esimest korda toimuv maitsete nädal seab esikohale Eesti köögi tugevused - metsasaadused ja väikeettevõtete tooted, mida eestlane peab ise sageli iseenesestmõistetavaks, aga mis panevad Eesti külalised siinsest köögist vaimustuma," rääkis Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. "Kuue maakonna koostöö selle sündmuse loomisel pakub külastajale vähemalt 60 põhjust Lõuna-Eestisse tulla, siin ringi liikuda ja nautida nii piirkondlikke maitseid kui ka sügisest Lõuna-Eestit," lisas ta.

Lõuna-Eesti maitsete nädalat korraldavad: Tartu linn, Tartu Ärinõuandla, Lõuna-Eesti turismiklaster, SA Tartumaa Turism, Jõgevamaa Koostöökoda, Põlvamaa Arenduskeskus, SA Valgamaa Arenguagentuur, Võrumaa Arenduskeskus ja Lõuna-Eesti LEADER tegevusgrupid. Ideekontseptsiooni loomisele aitasid kaasa: Tartu Teaduspark, TÜ Taluturg, MTÜ Sibulatee ja MTÜ Mulgi Väiketootjate Liit.

Tutvu üritusega Facebookis: www.facebook.com/events/386318499034438.


Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.