Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ringmajanduse ekspertkogu roll rohepöördes on ennekõike praktiline (2020-11-05 08:21:07)

Sel nädalal allkirjastati kokkulepe, millega loodi Keskkonnaministeeriumi juurde ringmajanduse ekspertkogu. 14st oma ala eksperdist koosnev ekspertkogu saab olulise rolli riigi ringmajanduspoliitika kujundamisel.

"Täna on meie suurimaks probleemiks ja samas ka võimaluseks see, et ringmajandus on valdkondade ülene kontseptsioon. Keskkonnaminister üksi ei saa süstemaatiliselt rohepööret riigis läbi viia. Tegevused ei tohi toimuda silotornides ja eraldi nurkades nokitsedes. Selle lahendamiseks on kokku kutsutud ringmajanduse juhtrühm kõikidest ministeeriumitest ning sellele toeks ka ekspertkogu," ütles keskkonnaministeeriumi asekantsler Kaupo Heinma.

Ekspertkogu on väga lai haardega, kuna sinna kuuluvad nii kultuuri ja -sotsiaalteemade eksperdid, aga ka näiteks eksperdid põllumajandusest ja finantssektorist. Tolle liikmeteks on Katrin Pärgmäe,  Paap Uspenski, Rauno Raal,  Aveliina Helm, Mihkel Tammo,  Priit Rohumaa, Olav Aarna,  Ann Runnel,  Peep Kuld,  Margus Nõlvak,  Raul Rebane,  Harri Moora,  Robert Kitt,  Ants-Hannes Viira. Ekspertide olulisim ülesanne on riiki oma kogemuste ja teadmistega toetada, et viimane saaks luua toimiva terviklahenduse ehk teisisõnu toetada juhtrühma poliitika kujundamisel.

Loodavad lahendused peaksid samas olema võimalikult vähe koormavad nii inimestele, ettevõtetele kui kohalikele omavalitsustele. "Võib öelda, et ühelt poolt on leiame tänu ekspertidele kindlasti uudseid lahendusi ning samas ka valutuma ja sujuvama tee ringmajandusele üleminekul" lisas Heinma. Ekspertide esimene kohtumine leiab aset 16. novembril.

Ringmajandava mõtteviisi ja ettevõtluse juurutamise Eestis on keskkonnaministeeriumi üks olulisimaid tegevussuundi. Keskkonnaministeeriumil on juhtroll ringmajanduse strateegiliste plaanide koordineerimisel ja Eesti positsiooni kujundamisel Euroopa Liidus. Samuti olla suunanäitajaks, kaasata seotud ministeeriume ja olulisi huvigruppe ning luua tingimused ringmajanduse põhimõtete laialdasemaks rakendamiseks.

Riik plaanib läbi vajalike uuringute ja ringmajanduse tegevuskava toetada just selliseid meetmeid ja tegevusi, mis aitaksid vähese süsinikuheitega ressursitõhusa ringmajanduse saavutamisele kaasa. Arengudokumendi eesmärgiks on toodete ja teenuste arendamise toetamine kogu elutsükli vältel keskendudes näiteks nende kujundamisele, ringmajanduse protsesside edendamisele, säästva tarbimise edendamisele ning eesmärgiga tagada, et kasutatud ressursse hoitakse majanduses võimalikult kaua.

Ringmajandava Eesti visiooni elluviimiseks on alustanud ringmajanduse arengudokumendi koostamisega, mis valmib 2021.a lõpuks. Järgmiseks etapiks on temaatiliste töörühmade loomine, kus on oodatud osalema kõik huvilised. Selleks, et ringmajanduse teemadel kaasa rääkida on ringmajanduse kodulehel võimalik enda huvist märku anda ja struktuurist ning edasistest tegevustest täpsemalt lugeda. Kogu info ringmajanduse kodulehel.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.