Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Metsanduse arengukava juhtkogu sõnastas veel kaks alaeesmärki (2020-10-23 07:48:49)

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava koostav juhtkogu sõnastas eilsel kohtumisel veel kaks alaeesmärki. Lisaks eelmisel nädalal sõnastatud kuuele alaeesmärgile pidas juhtkogu oluliseks, et metsanduse arengukavas tuleb seada selge siht ka kohaliku elukeskkonna kujundamisele ning majanduslikule jätkusuutlikkusele.

Alaeesmärkide sõnastamisele järgnes nende täitmist hindavate mõõdikute arutelu, kusjuures tehti palju uusi ettepanekuid. Seepärast kutsub ministeerium veel kord kokku ekspertidest koosneva mõõdikute töörühma, kes hindab mõõdikute rakendatavust ja annab juhtkogule oma soovitused. Samal ajal valmistub ministeerium kokku kutsuma teadlaste kogu, kes aitaks määrata mõõdikutele sihttasemeid ja sõnastada metsanduse arengukava mõisteid. Ka juhtkogu tegi oma ettepanekuid, millised võiks olla teadlaste kogu moodustamise põhimõtted. Lisaks tingimusele, et kutsutavad inimesed oleksid neutraalsed, toodi välja, et teadlasi peaks olema kõigist metsandust puudutavatest valdkondadest, samuti sooviti näiteks välisekspertide ja praktilise kogemusega inimeste kaasamist.

Juhtkogu kinnitas oma eilsel kohtumisel ka edasiste kohtumiste ajakava. Juhtkogu järgmine kokkusaamine on kavas detsembris. Kogu vahepealse aja jätkab Keskkonnaministeerium arengukava kirjutamist ja konsultatsioone juhtkoguga.

Seekordsel kohtumisel sõnastatud alaeesmärgid

  • Kohaliku elukeskkonna kujundamiseks saavad kohalikud kogukonnad metsamajandamise planeerimisel kaasa rääkida.

  • Metsanduse majanduslik jätkusuutlikkus on tagatud.

Varem kokku lepitud alaeesmärgid

· Metsa majandatakse eesmärgiga pikas perspektiivis suurendada Eesti looduse süsinikuvaru ja süsiniku sidumise võimet, säilitades metsa elurikkuse, produktiivsuse, uuenemisvõime ja elujõulisuse ning vältides metsamaa pindala vähenemist ja ruumilise funktsionaalsuse kadu.
• Metsa puiduliste ja mittepuiduliste saaduste ja teenuste kasutamisel säilitatakse metsaökosüsteemi erinevad funktsioonid (sh mulla, vee, maastiku kvaliteet).
• Metsa elurikkus on säilinud ja edenenud.
• Metsandusotsused tehakse teadus- ja tõenduspõhiselt, nende aluseks kogutud ja sünteesitud info on üldjuhul avalik ning ühiskond on teadlik metsandusega seotud probleemidest ja otsustest.
• Metsasektor on innovatiivne, konkurentsivõimeline ja kasvatab metsa väärtust.
• Metsaressursse kasutatakse nupukalt ja mitmekesiselt ning neid maksimaalselt väärindades.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.