Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikooli teadlaste uus raamat aitab suurendada inimeste teadlikkust ravimitest (2020-10-13 08:20:11)Et võimalikult paljud inimesed oleksid teadlikud ravimikasutajad ja oskaksid hinnata ravimitega kaasnevaid ohte, vormisid Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi teadlased e-õppe kvaliteedimärgiga tunnustatud e-kursuse 285-leheküljeliseks raamatuks "Ravimitest maakeeles".

Raamatu viis autorit on kõik proviisorid ja farmaatsia instituudi teadlased. Autorid Karin Kogermann, Ain Raal, Janne Sepp, Kersti Teder ja Daisy Volmer ootavad huvilisi trükisooja raamatu esitlusele Tartu Raekoja apteeki kolmapäeval, 14. oktoobril kell 17.

Farmaatsia instituudi juhataja, professor Ain Raal tõdes, et ravimite valdkond on ilmselt iga inimese jaoks ühel või teisel moel oluline. "See on aga kirevalt keeruline ja ohtusid täis maailm. Seepärast avamegi raamatus seda maailma lihtsas keeles, aga tõenduspõhiselt," ütles ta.

Autorid kirjutavad raamatus "Ravimitest maakeeles", et inimeste eluiga pikeneb, kuid sellega kaasneb hulgihaigestumus ja hulgiravimikasutamine. "Järjest enam luuakse uusi ravimeid haiguste senisest tõhusamaks raviks. Paljusid haigusi, mida veel aastakümneid tagasi polnud võimalik ravida, saab tänapäeval ravimitega kontrolli all hoida ning patsiendi elukvaliteeti parandada. Nii suureneb aasta-aastalt ka ravimite kasutamine," tõdevad nad, samas rõhutades, et kui ravimeid valel eesmärgil, vales annuses ja valel viisil kasutada, toimib ravim mürgina.

"Ravimite kasutamisega kaasnevad alati ohud, sest lisaks oodatud toimele võib ravimitel olla ka kõrvaltoimeid. Nende ilmnemine võib olla väga individuaalne ning mitte alati pole kõrvaltoimed inimestel ühesugused või ühesuguse tugevusega," tõstsid autorid esile ravimite tarvitamisega seotud ohukoha.

Raamatus käsitletakse järgmisi teemasid: ravimite ajaloost tänapäeva, ravimite valmistamine, nende koostis ja manustamise põhimõtted, ülevaade apteegist, ravimite kasutamise ABC. Autorid tunnistasid, et loomulikult ei mahu kogu farmaatsia valdkond ühe raamatu kaante vahele, kuid annab kindlasti edasi põhiteadmised ravimitest, mis võiksid olla kõigil inimestel.

Raamatut saab soetada 14. oktoobril kell 17 Tartus Raekoja apteegis toimuval raamatuesitlusel või Tervisekirjastuse lehelt.

 

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.