Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kuusteist Valgamaa parki ja puistut arvatakse kaitse alt välja (2020-10-09 08:27:14)

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Keskkonnaministeeriumi ettepaneku, et kaitse alt arvatakse välja Valga maakonnas 16 kaitsealust parki ja puistut.

Valga maakonnas arvatakse kaitse alt välja 16 kaitsealust parki ja puistut, mis on minetanud oma looduskaitseväärtuse või hävinud, ja Paluora puistu, mis jääb kaitse alla Tündre looduskaitseala koosseisus.

Kaitseväärtuse kadumise või hävimise tõttu arvatakse looduskaitse alt välja: Hargla haigla puudegrupp, Holdre männikud, Iigaste park, Kasemäe talu iluaed, Kaubi kaasik, Koikküla park, Komsi puistu, Laanemetsa park, Oore männikud, Riidaja männikud, Sõpruse park, Säde park, Tambre parkmets, Vaitka männik, Valga veterinaarravila park ja Vargasaare puistud. Kaitstav loodusobjekt - Paluora puistud - asub praegu täies ulatuses Tündre looduskaitseala sihtkaitsevööndis, mille kaitse-eesmärk on kaitsealuste liikide elupaikade ja metsakoosluste säilitamine. Sihtkaitsevööndi re˛iim tagab väärtuste säilimise, mistõttu on otstarbekas käsitleda Paluora puistuid edaspidi üksnes Tündre looduskaitseala osana ja kustutada keskkonnaregistrist eraldi kaitsealuse objektina.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.