Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikooli väärikate ülikooli auditoorsed loengud jäävad sügissemestril ära (2020-09-29 08:13:19)
 
Tartu Ülikooli väärikate ülikooli Viljandi programmis osalejad
töötoas 2019. aastal. Foto: Piret Aus

Soovides kaitsta väärikate ülikoolis osalejaid koroonaviirusega nakatumise eest, on Tartu Ülikool otsustanud sel sügissemestril väärikate ülikooli rahvarohked loengud ära jätta. Selle asemel saab vaadata videoloenguid ning osaleda väikestele rühmadele mõeldud koolitustel ja õpitubades.

"Kahtlemata võib loengute ärajäämine paljusid õppijaid kurvastada, sest tagasiside järgi hindavad väärikad lisaks uute teadmiste ja oskuste omandamisele ka võimalust kodust välja tulla ja suhelda. See otsus on aga langetatud vastutustundlikult, mõeldes väärikas eas õppijate tervisele," selgitas õppeprorektor Aune Valk. "Pakume väärikatele sügissemestril videoloenguid ja seame prioriteediks korraldada digioskuste arendamise koolitusi väikestes rühmades," lisas ta.

Lisaks digioskuste koolitustele on plaanis korraldada õpitubasid ja keelekursusi väikestes rühmades. Täpsemate plaanide kohta saab infot regionaalsete programmide koordinaatoritelt alates 5. oktoobrist.

Väärikate ülikooli eelsalvestatud avaaktust saavad kõik osalejad üle Eesti vaadata alates 9. oktoobrist kella 12.00-st omale sobival ajal aadressil ut.ee/et/vaarikate-ulikool.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas tegevust 2009/2010. õppeaastal Pärnus ning laienes sealt Tartusse ja teistesse Eesti piirkondadesse. Möödunud õppeaastal osales väärikate ülikoolis üle 3000 õppija ning toimus 13 programmi: Elvas, Keilas, Kuressaares, Narvas (vene keeles), Põlvas, Pärnus, Tallinnas (eesti ja vene keeles), Tartus, Türil, Valgas, Viimsis ja Viljandis. Sellel õppeaastal liitusid väärikate ülikooliga ka Võrumaa ja Jõhvi.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool on ellu kutsutud selleks, et lähtudes elukestva õppe põhimõtetest pakkuda õppimisvõimalusi eri sihtrühmadele. Osalema on oodatud kõik avatud mõttemaailmaga vähemalt 50-aastased (Tallinnas vähemalt 60-aastased) huvilised. Väärikate ülikooli tegevust toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ja eraettevõtjad.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.