Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Taimetervise aasta fotokonkursile esitati 108 fotot (2020-09-25 08:45:14)

Maaeluministeerium, Põllumajandusamet ja Põllumajandusuuringute Keskus korraldasid rahvusvahelise taimetervise aasta raames riikliku fotokonkursi, kuhu 52 autorit esitasid kokku 108 fotot.

Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu sõnul näitab aktiivne osavõtt, et noortele pakub taimetervise valdkond huvi. "Konkursil osalejad märkasid nii taimi, nende vilju kui ka putukaid, taimehaigusi ja nende põhjustatud kahjustusi taimedel. See oli ka konkursi eesmärk - innustada noori pöörama tähelepanu enda ümber olevale elusloodusele ning seostele taime- ja putukamaailma vahel," sõnas Suu.

Fotokonkursil oli kolm teemat: "Ilus ja terve taim", "Oi, mis taimega on juhtunud?" ja "Putukad taimedel".

Kuni 7-aastaste vanusekategoorias olid parimate fotode autoriteks Uljana Ermakovich ("Väike kõrvits tulemas"), Johan Paas ("Käigud piimaohaka lehel") ja Artur Köster ("Liblikas lille peal").

8-12-aastaste vanusekategoorias valiti ˛ürii poolt parimateks Marie Prostang ("Härmatis"), Lisenne Grabbi ("Väsinud") ja Elena Larionova ("Nämm-nämm, kui maitsev leht").

13-17-aastaste vanusekategoorias esitasid parimad fotod Henri Turban ("Salveimets" ja "Majakas") ning Oskar Olle Laul ("Natukene veel").

Parima foto kategoorias said auhinnad Maria Mäeots ("Pooltoores"), Uljana Ermakovich ("Tammelehed imelike mummudega") ja Oskar Olle Laur ("Lennul")

Fotosid hindas ˛ürii koosseisus Heiti Paves, Urmas Tartes, Toomas Kukk, Pille Hermann, Sigmar Suu, Lauri Urbalu ja Helena Lasner.

Maaeluminister Arvo Aller autasustas fotokonkursi võitjaid taimetervise teemapäeval, mis toimus 19. septembril Tallinna Botaanikaaias. Võidutöödega on võimalik tutvuda Maaeluministeeriumi veebilehel. Samuti koostatakse võidutöödest fotonäitus.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.