Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Mihklipäeva retk Muru Villavabrikusse, Väike-Hauka lambatallu ja Valgjärve Siidrikotta (2020-09-21 08:31:04)

Laupäev 26.september 2020

Läheneb Mihklipäev ning sõidame Rõngu, Otepää ja Valgjärve kanti, et nautida sügisvärvides Lõuna-Eesti maastike ja tutvust teha eluga maal. Külastame Muru Villavabrikut Rõngu lähedal. Muru Villavabrik on väike kaasaegne kammtehnoloogiaga villavabrik, kus on võimalik lasta oma loomade villast valmistada kraasvilla, kammlinti ja erinevaid lõngu ja osta valmistoodangut. Villavabrikut tutvustab Liina Lehis. Pärast poepeatust Rõngu Pagaris sõidame läbi Otepää Valgärvele Väike-Hauka tallu, kus meid ootavad kotkauurija Urmas ja lambakasvataja Ell Sellis. Saame ülevaate lambakasvatusest nii Haukal kui Eestis ning koju kaasa osta mahe põllusaadusi -küüslauku, kartulit, porgandit ja peeti. Lõunat sööme kohvikus Maitsev suutäis (šnitsel, kook, morss ja kohv). Päeva lõpetame Valgjärvel asuvas Siidrikojas, kus toodetakse vahuveine, käsitöö siidreid ja limonaade. Siidrikoja missioon on toota Eestis kasvatatud õunast kvaliteetseid naturaalseid kääritatud jooke ja muid tooteid ning edendada seeläbi Eestis premium klassi käsitöösiidri kultuuri. Ettevõtmist tutvustab Sulev Nõmmann ning kohapeal degusteerime erinevaid jooke, ühtteist saab koju kaasa osta.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30. Tagasi Tallinnas kell 21.00.

Sõidu hind koos lõunasöögi ja ekskursioonidega täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 37 eurot, õpilastele 23 eurot. Lapsed, kes koolis ei käi, 10 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297, Jaan Riis. Saadame kinnituse ja arve.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime bussisõidul  ja ka teatris ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.

Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.

Juhul, kui teil on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul: köha, palavik 37,5°C, hingamisraskused, kurguvalu või kui olete 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või kui teiega koosviibinutel on esinenud eelloetletud sümptomid, siis palume mitte tulla!Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.