Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Retk Are Alpakafarmi, Riisa rappa ja Tori Jõesuu Siidri-ja veinitallu (2020-09-10 08:15:29)


Pühapäev 13.september 2020

Meie retk Soomaale koosneb kolmest osast. Esmalt külastame Are Alpakafarmi kus teeme tutvust Lõuna-Ameerikast pärit alpakadele, laamade ja guanakodega, saab näha ka känguruid. Alpakafarmi poe riiulid on täis värve, soojust ja pehmust. Toodete valik on suur ja lai, nii Peruust, kui ka kohalikku. Avatud on väike kohvik. Edasi sõidame Soomaa rahvusparki, kus teeme matka Riisa rappa. Riisa õpperada on 4,8 km pikk kuid läbida saab ka osaliselt.

Pärastlõunal külastame Tori Jõesuu Siidri- ja veinitaluga. Tutvume maheviljapuude kasvatamise ja tooraine väärindamisega siidriks ning veiniks ja degusteerime talus valminud toodangut. Tänane pererahvas toetub esivanemate kogemustele, väärindades kohalikul, eripärase koostisega Soomaa mullal kasvanud puuvilju ja marju. Erilisel kohal on õuel kasvav vana, metsistunud õunapuu, mille omapäraselt mõrkja maitsega kuldõunu kasutatakse Tori Siidritalu ainulaadse siidri valmistamiseks. Tutvuda saab ka päris ehtsa põhjamaise viinamarjaistandikuga. Siidritalus pakutakse lõunasuppi ja avatud on talu pood.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9.15. Tagasi Tallinnas kell 19.15.

Sõidu hind koos Alpakafarmi, Siidritalu külastamisega ja lõunasupiga 30 eurot. õpilased 20 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine Info telefonil 5647 6297.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime nii bussisõidul kui ka teatris ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.

Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.

Juhul, kui teil on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul: köha, palavik 37,5°C, hingamisraskused, kurguvalu või kui olete 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või kui teiega koosviibinutel on esinenud eelloetletud sümptomid, siis palume mitte tulla!

Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.