Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikooli muuseum on nomineeritud ülemaailmse ülikoolimuuseumide võrgustiku aastaauhinnale (2020-09-09 07:57:01)

Fotonäitus "Tartu Ülikooli sada nägu". Foto: Andres Tennus

Tartu Ülikooli muuseumi fotonäitus ja album "Tartu Ülikooli sada nägu", mis seob ülikooli teadlasi ja ülikoolis säilitatavaid kollektsioone, jõudis Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu (ICOM) Rahvusvahelise Ülikoolimuuseumide ja -kollektsioonide Komitee (UMAC) aastaauhinna nominentide hulka.

"Tartu Ülikooli muuseumil on väga hea meel, et meie näitus ja album on pälvinud rahvusvahelise muuseumivõrgustiku aastaauhinna ˛ürii tähelepanu," sõnas muuseumi direktor ja auhinnale nomineeritud projekti idee autor Mariann Raisma. "Meil on au võistelda väärikate ülikoolimuuseumide ja nende põnevate töödega," lisas ta.

Peale Tartu Ülikooli muuseumi on UMAC-i aastaauhinnale nomineeritud kaks Ühendkuningriigi ülikoolimuuseumi: Cambridge'i Ülikooli Fitzwilliami muuseum Egiptuse sarkofaagide projektiga ja Manchesteri Ülikooli Manchesteri muuseum projektiga, mille eesmärk oli kultuuripärandi tagastamine Austraalia aborigeenidele.

Fotonäitusel ja albumis "Tartu Ülikooli sada nägu" portreteeritakse praegu ülikooli vaimu kujundavaid teadlasi ja õppejõude koos esemega, mis iseloomustab portreteeritava isiklikku suhet ülikooli ja oma erialaga. Autorifotodega on loodud omamoodi kahekõne mineviku ja tänapäeva vahel. Ühelt poolt taaselustatakse sellega teadlaste portreede galerii traditsioon nüüdisaegses kunstivormis, teiselt poolt on portreed ajastut dokumenteeriv hea teadusajalooline allikas, mille abil tutvustatakse Tartu Ülikoolis tegutsevaid inimesi ja ülikooli teaduslikku pärandit laiemalt ning mõtestatakse rahvusülikooli tähtsust ja olemust.

Projekti idee autor on Mariann Raisma Tartu Ülikooli muuseumist. Fotod tegi Birgit Püve ning näituse ja kogumiku kujundas Maarja Roosi Tartu Ülikooli kirjastusest. Projekti juhtisid Karoliina Kalda ja Mariann Raisma Tartu Ülikooli muuseumist ning Mairo Rääsk. Rändnäitus ja selle põhjal valminud kogumik kuulusid eestikeelse ülikooli 100. aastapäeva tähistamise programmi.

Fotonäitus on üleval Tartu Ülikooli muuseumis. Album on saadaval muuseumipoes ja ülikooli meenete veebipoes.

UMAC-i aastaauhinna laureaat kuulutatakse välja 28. septembril.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.