Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Terviseamet ja PPA kontrollisid Pärnu meelelahutusasutusi (2020-08-12 08:20:26)


Terviseamet ühes politseinikega kontrollis ööl vastu 8. augustit Pärnu linna meelelahutusasutustes koroonaviiruse leviku tõkestamiseks seatud piirangutest kinnipidamist.

Terviseameti lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkam ütles, et ööl vastu 8. augustit toimunud kontrollkäigul külastati 11 populaarsemat meelelahutuskohta Pärnus. "Kokkuvõtteks võib antud kontrollkäigu põhjal hinnata olukorda meelelahutusasutustes rahuldavaks," ütles Juhkam. "Kõikides asutustes olid desinfitseerimisvahendid kättesaadavad nii klientidele kui ka töötajatele ja kinni peeti ka 50-protsendilise täituvuse nõudest."

Suurimaks puuduseks võib Juhkami sõnul nädalavahetusel läbi viidud kontrollkäigu põhjal lugeda hajutatuse nõude rikkumist eelkõige tantsuplatsidel ja lava ees. "See on paraku tingitud klientide käitumisest, mille aluseks võib omakorda olla ohutunde puudumine."

"Ligi kolm tundi kestnud aktsioonile kaasas Politsei- ja Piirivalveameti Terviseamet ja hea meel on tõdeda, et enamik ettevõtteid näitasid üles koostöövalmidust ja olid pingutanud nakkusohutuse tagamiseks,," ütles Lääne prefekt Kaido Kõplas. Aktsioonist võttis osa neli politseinikku.

"Samas oli mitme meelelahutuskoha ukse taha tekkinud sissepääsemist ootavatest klientidest suurem rahvamass, mis omakorda võib kaasa aidata viiruse levikule. Siin ongi väga oluline iga inimese panus viiruse leviku tõkestamisel. Vältige rahvarohkeid kohti, eriti kinnistes ruumides, sest seal on oht viirusesse nakatumiseks kindlasti suurem, kui vabas õhus või kohas, kus teistega on võimalik distantsi hoida. Järjekord ukse taga viitab juba sellele, et mõni asutus on saavutanud maksimaalse lubatud täituvuse," rõhutas prefekt.

Terviseametil koostöös PPAga on plaanis kontrollkäikudega meelelahutusasutustesse jätkata.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile

Allikas: PPA pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.