Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu võimalustest arvutimängutööstuse arendajana valmis video (2020-07-23 07:48:51)


Tartu linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonnal valmis video Tartu arvutimängutööstuse arendamisest ja potentsiaalist selles valdkonnas oma edulugu luua.

Video valmis INTERREG Läänemere piirkonna programmist rahastatava projekti "Baltic Game Industry - Empowering a Booster for Regional Development" raames. Projekti eesmärgiks on luua Tartusse arvutimängude arendamisega tegelev inkubaator ja sobivad tingimused ning seeläbi parandada Tartu IT-ettevõtete majandusnäitajaid ja luua töökohti mänguarenduse valdkonnas.

Ettevõtluse arengu osakonna juhataja Alo Lillese sõnul soovib linn juhtida tähelepanu, et Tartus on juba täna olemas kõik selleks, et siia võiks tekkida väga edukas mängutööstus. "Meil on suurepärane elukeskkond, ülikoolid, ettevõtluse arendamise tugistruktuur koos inkubaatoritega, tugev kohalik mänguarenduse kogukond, startupilik mõtlemine ja suur hulk IT-talente. Ülemaailmse mängutööstuse (mobiili-, arvuti- ja konsoolimängud) suurus on täna 137 miljardi eurot ning aastaks 2023 ületab see juba 170 miljardi euro piiri. Mängutööstus on juba tulevikuäri, millest Tartu ja ka Eesti riigil oleks võimalik palju võita," rääkis Lilles. "Mängutööstus ei ole ainult koodikirjutamine, seal on vaja lisaks veel graafikat, heli, muusikat, loo jutustamist ja palju muudki, mida Tartu saab juba täna suurepäraselt pakkuda," lisas Lilles.

Mängutööstusteemalise video tegid Velvet OÜ ja Motion Pixels OÜ

 

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.