Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kalapüügi- ja vesiviljelusega tegelevad ettevõtjad saavad tootmis-ja turustuskavade toetust (2020-07-13 07:34:57)

Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas määruse, mis võimaldab

tunnustatud kalapüügi- ja vesiviljelussektori tootjaorganisatsioonidel saada ettemaksu oma tootmis- ja turustamistegevuste kavas
ettenähtud tegevuste elluviimiseks, et tagada elujõulisus
konkurentsiturul.

"COVID‐19 puhangu tõttu on tekkinud raskused kalandustoodete turustamisel, mis on põhjustanud tootjatele kalapüügi- ja vesiviljelustoodete müügihindade ja -mahtude langust, mis omakorda mõjutab kalandus- ja vesiviljelussektori ettevõtete toimetulekut," ütles minister Aller.


"Kui senise korra järgi sai tunnustatud kalapüügi- ja vesiviljelussektori tootjaorganisatsioon oma kavas ettenähtud tegevuste elluviimise eest toetust taotleda alles siis, kui Maaeluministeerium oli kava elluviimise aruande heaks kiitnud, siis nüüd saab tootjaorganisatsioon taotleda oma tootmis- ja turustuskava elluviimiseks määratud toetuse summast kuni 50% ettemaksena. Lisaks suurendatakse tootmis- ja turustuskavade toetuse ülemmäära 3 protsendilt 12 protsendini tootjaorganisatsiooni kolme viimase kalendriaasta turule lastud aastatoodangu keskmisest väärtusest," selgitas Aller.

Määruse ,,Tootmis- ja turustamiskavade toetus'' alusel antav toetus tuleb Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014‒2020 vahenditest, mille eelarvest on meetmeks ette nähtud 300 000 eurot. Sellest 75 protsenti makstakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi eelarvest ning 25 protsenti Eesti Vabariigi eelarvest.



Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.