Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Selgusid Tartu kauneimad kodud ja aiad (2020-06-30 08:35:57)

Tartu linna päeval auhinnatakse Tartu kauneimate kodude ja koduaedade loojaid. Tänavu pälvisid Eesti kauni kodu tiitli Varsa ja Kooli tänava eramud, tunnustuse sai ka Tartu Forseliuse Kooli Tähe 101 õppehoone ümbrus.

Kauni kodu konkursiga soovitakse esile tõsta üle Tartus asuvaid arukate ruumilahendustega, loodust hoidvaid ja südamega hooldatud kinnistuid. "Eesti kaunis kodu 2020" tiitli pälvis Tartus sel aastal kaks eramut - Kooli tn 20a ning Varsa tn 18. Mõlemad on teineteisest nii tingimuste kui ka lahenduse poolest täiesti erinevad, ent omaniku poolt asjatundlikult kujundatud ja ellu viidud. "Tartu kaunis kodu 2020" tunnustus anti kokku kuuele kinnistule.

"Eesti kaunis kodu 2020":
 

eramu Varsa tn 18;
 
eramu Kooli tn 10a.

"Tartu kaunis kodu 2020. Parim ajaloolist keskkonda väärtustav kodu":
eramu Vallikraavi 20.

"Tartu kaunis kodu 2020. Parim korterelamu ümbrus":
kortermaja Uus tn 10;
 
kortermaja Pärna tn 10;
 
kortermaja Pepleri tn 8.

"Tartu kaunis kodu 2020. Kodune tarbeaed":
eramu Pärna tn 21.

"Parim ühiskondliku hoone aed":
Tartu Forseliuse Kooli Tähe 101 õppehoone ümbrus.

Hindamiskomisjoni kuulusid abilinnapea Reno Laidre, botaanik ja ökoloog Aveliina Helm, kultuurispetsialist Tiina Konsen, linnakujunduse vanemspetsialist Kristin Kägu ja linnakujunduse spetsialist Anna-Liisa Unt.

"Eesti kauni kodu" tiitli omanikke tunnustatakse Eesti Vabariigi presidendi autasu ehk tunnusmärgiga, lisaks jõuavad need raamatusse "Eesti kaunis kodu". Tiitel "Kaunis Tartu kodu" või eriauhind antakse Tartu linna tasandil tunnustust väärivatele kinnistutele, võitjaid premeeritakse kinkekaardiga. Konkursil osalenuid tänatakse ja tunnustatakse linnapea pidulikul vastuvõtul, mis toimub Tartu linna päeval, 29. juunil raekojas.

Alates 1997. aastast on president Lennart Meri üleskutsel tunnustatud hoole ja südamega heakorrastatud kinnistuid. Kauni kodu all mõistetakse elukeskkonda tervikuna ning lisaks kodudele hinnatakse konkursil ka asutusi, ettevõtteid ja avalikke rajatisi.
 
Allikas: Tartu uudised
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.