Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Järgmise kümnendi metsanduse arengukava juhtkogu enamus oli senise protsessi jätkamise poolt (2020-06-29 09:09:33)

26. juunil kogunenud järgmise kümnendi metsanduse arengukava (MAK2030) juhtkogu ees on keerulised valikud. Praeguseks on selge, et arengukava mõjude hindaja puudumise tõttu on protsess pikemaks veninud ja selle õigeaegne vastuvõtmine on ebatõenäoline.

Kohtumise esimene pool möödus arutades, milline on juhtkogu ettepanek keskkonnaministrile protsessi jätkamiseks. Läbi räägiti järgnevate võimaluste vahel:

  • Alustada keskkonnamõjude strateegilise hindamisega hilissügisel

  • Metsanduse arengukava asemel käsitleda metsanduse valdkonda keskkonnavaldkonna arengukava dokumendi (KEVAD) raames

  • Pikendada kehtivat arengukava (esitades sügisel pikendamise eelnõu Riigikogule)

  • Koostada arengukava pikemaks perioodiks kui kümneks aastaks

Kuigi ükski variantidest täielikku üksmeelt ei leidnud, siis enim pooldati esimest punkti, mis tähendab uue hanke välja kuulutamist MAK2030 eelnõu mõju hindamise programmi koostaja leidmiseks. Vähem pooldati metsanduse arengu käsitlemist KEVAD-es, mis on samuti Riigikogu poolt kinnitatav arengukava. Tegemist oli ettepanekuga, mis järgi metsandusele eraldi arengukava ei koostata. Kuigi riigi üldine suund on arengukavu vähendada, siis vastuoluna tõid juhtkogu liikmed välja ebaselguse, kuidas sellisel juhul saavutada MAK2030 koostamise protsessi eesmärki - saavutada ühiskondlik kokkulepe jätkusuutliku metsanduse suunamiseks. Aastani 2020 kehtiva metsanduse arengukava pikendamine leidis mitmeid poolehoidjaid, ent sarnaselt teistelegi ettepanekutele, olid mõned juhtkogu liikmed pikendamise vastu. Lisaks tegi üks juhtkogu liige ettepaneku üleminekuperioodil lahendada kriitilisemad metsanduse probleemid keskkonnaministrile nõu andvas metsandusnõukogus ning teine juhtkogu liige soovis kogu protsessi peatada alustades uuesti puhtalt lehelt. Kumbki ettepanekutest juhtkogus laiemat poolehoidu ei leidnud.

Peale selle arutas juhtkogu ka jätkamist MAK2030 eelnõu sisulise poolega. Enamik liikmetest pooldas nii arengukava sisuga üldisemaks minemist kui ka selleks aastaks planeeritud ajakava. Viimase kohaselt on järgmisel poolaastal plaanis läbi arutada alaeesmärgid, mõõdikud ja alustada mõistete töörühma tegevust, samuti on planeeritud rida juhtkogu kohtumisi.

MAK2030 juhtkogu on keskkonnaministri käskkirjaga kokku kutsutud huvirühmade, ülikoolide ja ministeeriumite esindajatest koosnev töörühm, kelle peamine ülesanne on esitada keskkonnaministrile MAK2030 eelnõu ja selle vastuvõtmisel jälgida ka selle elluviimist.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.