Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei tabas järjekordsed Leedu autovargad (2020-06-26 08:51:23)


Tartumaal käivitati 25.06.2020 öösel politseioperatsioon tabamaks hinnalist sõiduautot varastada püüdnud Leedust pärit autovargad. Ühe politseinike eest põgenenud autovarguses kahtlustatava pidas kinni eriüksuse teenistuskoer Deniro.

Öösel kella 4 paiku varastati Tartus Kalda teel kortermaja juures seisnud sõiduauto Range Rover. Praegu teadaolevalt lõhuti sõiduki lukk ning varguse toimepanekuks kulusid vaid mõned minutid.

"Käivitasime politseioperatsiooni teades, et autovargad võivad olla relvastatud ja ohtlikud. Nii kaasasime patrullide kõrval ka politsei eriüksuse ja kiirreageerijad," ütles Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Rain Vosman.

Vosman kirjeldas, et Tartust varastatud sõidukiga võeti suund Valga poole. "Politseinikud järgnesid masinale, mis püüdis korravalvurite eest kohati ligi 200 km/h kiirusel eest ära sõita. Politsei seadis Valga maanteele üles mitu teetõket, et põgenev sõiduk sundpeatada. Samas hakkas Range Roveri juht rammima teda peatada püüdnud politseiautosid, mistõttu tuli politseinikel enda elu ja tervise kaitseks ning edasise ohu tõrjumiseks põgenev sõiduk jõuga teelt välja suruda," märkis politseijuht.

Enne veel, kui Range Rover pidama jäi, hüppas autojuht liikuvast sõidukist välja ning püüdis põgeneda metsa suunas. Eriüksusega kaasas olnud teenistuskoer Deniro saadeti kohe põgenejale järele ning koer pidas mehe kinni.

Sama politseioperatsiooni käigus peeti kinni ka teine autovarguses kahtlustatav mees, kes oli parasjagu Tartus ootel saateautoga. Politseinikele vastupanu ta ei osutanud, kuna kinnipidamine toimus talle ootamatult.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokurör Aro Siinmaa lisas, et Tartus kinni peetud meest on alust seostada ka varasemate Eestis toime pandud autovargustega, teise mehe taust on selgitamisel. "Hetkel on käimas tõendusmaterjali kogumine ja süstematiseerimine ning homme esitab prokuratuur kahtlustatavate suhtes vahistamistaotlused," ütles Siinmaa.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.