Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartus tähistatakse Eesti hümni sünnipäeva kellamänguga (2020-06-19 08:03:36)

Tänavu möödub 151 aastat päevast, mil Tartus Maarja kirikus kõlas esmakordselt Friedrich Paciuse viisile ja Johann Voldemar Jannseni sõnadele kirjutatud koorilaul "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm", mis lauldi hiljem Eesti riigihümniks. Tartu linn tähistab reedel, 19. juunil seda päeva hümni kõlamisega raekoja kellatornis."Eesti rahval on palju sümboleid, mida me eriliste päevadega tähistame - riigi sünnipäev, lipupäev, emakeelepäev ja paljud teised tähtsad päevad, mil ikka ja alati kõlab ka Eesti hümn. Aga kindlasti on hümnil endalgi väga tähtis koht meie südametes ja riigi loos. Me peame seda endale sagedamini meelde tuletama," ütles linnapea Urmas Klaas.

Tartu linn soovib, et Eesti hümn oleks 19. juunil iga inimese jaoks aukohal ning kõik mõtleksid hümni sünnile laulupeo esimesel kontserdil 18.-20. juunil aastal 1869. Eesti hümn väärib tähistamist kõikjal üle Eesti ja maailma, et eestlased saaksid koos selle päeva suureks laulda.

Reedel kell 12 Tartu raekoja kellamängul kõlava hümni on seadud ja sisse mänginud Merle Kollom.Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.