Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu südalinna tuleb linlaste kohtumispaik Autovabaduse puiestee (2020-06-03 08:23:43)

Foto: Marek Metslaid/Melu Emajõe ääres

 
3. juulist muutub Vabaduse puiestee Autovabaduse puiesteeks ning sellest Tartu südalinnas asuvast sõiduteest saab kuuks ajaks mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks.

Autovabaduse puiestee ellukutsumise eesmärk on elavdada kesklinna, ühendada Emajõge ja südalinna, pakkuda põnevaid vaba aja veetmise võimalusi, tuua kokku erinevad põlvkonnad ja tugevdada eriolukorra järel kogukonnatunnet.

Linnapea Urmas Klaas selgitas, et kuna koroonaviiruse leviku tõttu jäävad ära mitmed oodatud üritused, otsustas linnavalitsus pakkuda tartlastele võimalust koguneda linnasüdamesse ning nautida suve ja üksteise seltskonda ootamatus keskkonnas - keset sõiduteed. "Pärast keeruliselt alanud aasta algust soovime inimestele pakkuda rõõmu ja mõnusat linnaruumi. Loome keskkonna, mis tooks kesklinna rohkem inimesi ning piirkonna elavdamise kaudu jõuavad külastajad ka sealsetesse kohvikutesse ja restoranidesse," sõnas Klaas.

Autovabaduse puiesteele on oodatud kõik, kes tahavad kesklinnas mõnusalt aega veeta, pidada vabas õhus koosolekuid või saada osa erinevatest tegevustest. Külastajaid ootavad koosolekuteala, rannabaar, kiiged, välilugemissaal, tänavatoiduautod, piknikualad, pinksilaud, turu- ja täikaplats, loodusmaja ja kunstimuuseumi programmid, välikino ja palju muud põnevat.

Terve ala on kujundatud 2+2 distantsireeglit silmas pidades, seda tuletavad meelde tähistused asfaldil ja haljasaladel. Meelelahutusprogrammi välja ei kuulutata, et vältida kogunemisi. Kindel võib olla aga selles, et terve kuu on Autovabaduse puiesteel täidetud meeleolukate sündmustega, mistõttu tasub kohale tulla igal ajal.

Kui linlased ja külalised võtavad Autovabaduse puiestee hästi vastu, loodetakse sellega jätkata ka järgmistel aastatel.

Autovabaduse puiestee loomisel teevad tihedat koostööd linnavalitsus, sihtasutus Tartu 2024, ettevõtjad ning paljud linna kultuuri- ja haridusasutused.

Autovabaduse puiestee on avatud 3. juulist 2. augustini.
 
Allikas: Tartu uudised
Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.