Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Minister: arutame tootjate esindajatega riske ja majanduse arenguid igal nädalal (2020-05-28 08:22:47)

27. mail 2020. a. toimus maaeluminister Arvo Alleri regulaarne videokohtumine tootjaorganisatsioonide esindajatega - kogu erikorra jooksul on Maaeluministeerium esitanud partneritele iganädalast majandusülevaadet, kus hinnatakse riske nii lähi- kui keskpikas perspektiivis ning kasutusele võetud meetmeid.

"Nii eriolukorra ajal kui ka äsjase pandeemia mõjude leevendamiseks on eelkõige oluline operatiivselt ja konstruktiivselt infot vahetada, saada esimesest allikast kiiret tagasisidet võetud meetmete kohta," rõhutas Arvo Aller. "Iganädalased kohtumised on loonud selleks hea võimaluse ning samuti kiirendanud mitmete algatuste elluviimist."

Majandusülevaate riskihinnangu järgi on olukord mõnes sektoris stabiliseerumas. Piimasektoris on Euroopa Komisjoni rakendatud eraladustamise meede andnud esmase leevenduse ja turud on rahunemas ning ka HoReCa-sektor näitab taastumise märke, tõdes minister tänase kohtumise järel. Samas on tootjate mured ikkagi peamiselt seotud tööjõuga, mille pikaajalise lahenduste leidmine on kõigile oluline.

Ministri sõnul on alates eelmisest nädalast PPA kaudu korraldatud tööloa lõppenud võõrtööliste informeerimine võimalusest töötada kuni juuli lõpuni põllumajandussektoris. Samuti on vastav info välja saadetud näiteks ukrainlaste kogukonna kaudu.

Maasikakasvatuses on enim tööjõudu vaja Tartumaal, Põlvamaal ja Valgamaal, teistes maakondades oluliselt vähem. Samas on töötuid kõige rohkem Tallinnas, Tartus ja Ida-Virumaal. Meetmeid töötute huvi suurendamiseks maapiirkondades pakutavate tööde vastu arutab Arvo Alleri sõnul valitsus oma homsel istungil.

Alates 15. maist on avatud MES-i meetmed, kus eriolukorra tõttu raskustesse sattunud ettevõtjad saavad võtta laenu, laenule käendust kui pantida maad likviidsusolukorra parandamiseks. Huvi laenude vastu on suur - juba esimese nädalaga laekus eriolukorra tagajärgede leevendamiseks mõeldud meetmele taotlusi ligi 50 miljoni euro ulatuses.

Iganädalasel kohtumisel ministriga osalevad erinevad sektori esindusorganisatsioonid, samuti on vajaduspõhiselt kaasatud ministeeriumi allasutused.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.