Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumasinate omanikud peavad GPS-seadmete varguste tõttu olema tähelepanelikud (2020-05-25 08:46:56)
Piltidel GPS seadmed


Seoses GPS seadmete vargusega põllumasinatelt paluvad politseinikud tavapärasest tähelepanelikum olla neil põllumajandusettevõtetel ning teistel kes kasutavad vastavaid seadmeid. Olemasolevate valvekaamerate puhul soovitab politsei omanikel üle kontrollida, et seadmed vaataks õigesse suunda ning et nad oleks ka töökorras.

Politseile teatati viiest põllumasinast Rapla- ja Järvamaal, millest öö jooksul varastati tuhandeid eurosid väärt GPS seadmed. Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juhi Nils Sempelsoni sõnul leidis esimene GPS seadmete vargusjuhtum aset Raplamaal Pae külas, kust varastati GPS seadmed kahelt traktorilt. Vargusega tekitati kahju ligi 35 000 eurot. "Samal päeval laekus meile veel kolm teadet sarnaste juhtumite kohta Järvamaal. Üks neist leidis aset Kädva külas, teine Jõekülas ja kolmas Sonni külas," rääkis Sempelson.

Kriminaalbüroo juhi sõnul alustati juhtumite asjaolude selgitamiseks menetlust. "Rapla-Juuru teel märgati üleeile õhtupoole välismaiste numbrimärkidega heledat värvi Volkswagen Transporter väikekaubikut, mis võib Pae külas aset leidnud vargusega seotud olla," sõnas Sempelson.

Kõigil, kel on infot selle sõiduki või teiste välismaiste numbrimärkidega sõidukite kohta, või kes juhtusid teelõigul eile õhtul sõitma ja on sõidukisse paigaldanud pardakaamera, palub ta politseiga ühendust võtta telefonil 5099676 või e-posti teel arvi.laak@politsei.ee.

Kel on aga oma ettevõtte territooriumil kaamera ning selle silm on tabanud kahtlast liikumist, kahtlasi sõidukeid või inimesi, palub Sempelson tähelepanekud samuti politseile edastada. Iga taoline infokild on politseinikele uurimises vajalik selleks, et jõuda võimalike kahtlusalusteni.

"Ettevõtete omanikel soovitan oma vara kaitsmiseks GPS-antennid, ekraanid ja teised väärtuslikud esemed sõidukitest võimalusel öisteks seisakutundideks eemaldada või vähemalt nähtavalt kohalt ära panna. Masinad tuleks aga võimalusel parkida turvalisse, valvega varustatud kohta või lukustatud garaa˛i," lisas kriminaalbüroo juht. Vargusest tuleb aga politseile koheselt hädaabinumbril 112 teada anda.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.