Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu hakkab taastuvenergia tootmiseks energiaühistute loomist eest vedama (2020-05-22 08:46:30)

Tartu osaleb koos 17 Euroopa linnaga kohalike energiaühistute loomise projektis. Loodavate energiaühistute eesmärk on suurendada taastuvenergia tootmist ja väiketootjate osalemist energiaturul.


Projekti Tartu koordinaatori abilinnapea Raimond Tamme sõnul on kohalikud energiaühistud ja kogukonnaenergeetika tervikuna hea võimalus edendada taastuvenergia tootmist ning energiasõltumatust. "Kui näiteks Saksamaal ja Taanis on energiaühistud väga levinud, siis Eestis on kogukondade ja üksikisikute potentsiaal taastuvenergia tootmisvõimaluste loomiseks suures osas kasutamata," ütles Tamm. Abilinnapea lisas, et energiaühistute loomine vajab ennekõike kättesaadavat ja arusaadavat tehnilist platvormi, mille abil käib toodetud energiaga kauplemine.

Projektis "CREATORS - Creating Community Energy Systems" ("CREATORS - kohalike energiaühistute loomine") töötatakse väljaärimudelid energiaühistute loomiseks ja nende toimimiseks vajalik kauplemisplatvorm, mis oleks kergesti kasutusele võetav kõikjal Euroopas. Lahendus töötatakse välja paralleelselt neljas riigis -Belgias, Hispaanias, Sloveenias ja Eestis. Nii luuakse projekti käigus Tartusse Eesti esimene päikeseenergial toimiv energiaühistu, mis hakkab tootma ligi 225 MWh taastuvenergiat aastas ning vähendab Tartu linna süsinikuheidet 148 tonni võrra.

Tartus loodavast energiaühistust saab näidis, mida saab kopeerida mujal Tartu linnas ja teistes Eesti piirkondades. Tartuga sarnased ühistud luuakse ka Hispaanias Barcelonas, Belgias Temses ning Sloveenias Jesenices.

Projektis "CREATORS - Creating Community Energy Systems" osaleb kokku 17 partnerit Hispaaniast, Belgiast, Prantsusmaalt, Sloveeniast, Hollandist ja Inglismaalt. Projekti kogumaksumus on 260 000 eurot, mis rahastatakse täies ulatuses Horizon 2020 programmist ning selle elluviimine on kavandatud vahemikku 1.07.2020-31.08.2023.

Allikas: Tartu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.